Travian Cevaplar

Sorunuz ile başlayalım

Cevap veren sorulara göre ara

Sorunuzun cevabını bulabilmek için, ilk önce ana kategoriyi ve ardından da sayfanın alt kısmında cevap çıkana kadar, alt kategorileri seçiniz. Eğer istediğiniz cevap bu değilse, bizimle temasa geçebilirsiniz.

Bir sorum var...

Seçeneklere göz at:

Site haritasına göre ara

Sevdiğiniz web sitelerinden alıştığınız gibi, site haritası üzerinden aramayı mı tercih ediyorsunuz? Hiç sorun değil. Site haritasını kullanarak, sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Binalar - Pazar

 

Marketplace

Ön Koşullar: Merkez Binası Seviye 3, Hammadde Deposu Seviye 1, Tahıl Ambarı Seviye 1

Pazarda hammaddelerinizi diğer oyuncularla takaslayabilirsiniz.Pazarın seviyesi yükseldikçe sahip olunan satıcı sayısı artacağı için aynı zamanda daha fazla hammadde takası yapılabilir.

 

Pazara girdiğiniz zaman 4 farklı sekme göreceksiniz:

  • İlk sekme ''Yönetim'' sekmesidir.Burada hammaddelerinizi 1:1 oranında sistem ile değişebilirsiniz.NPC satıcısının ''Hammadde Dağıt' seçeneğine tıklarsanız önünüze hammaddelerinizi dağıtmanız için bir pencere açılır.Hammaddelerinizi istediğiniz miktarda dağıtabilirsiniz.Daha sonra ''Hammadde Değiş'' seçeneğine tıklayarak belirlediğiniz miktarlarda hammaddelerinizi yeniden dağıtabilirsiniz.

Aşağıdaki örnekte tahıl miktarının az ancak diğer hammadde türlerinden fazla olduğu görülmektedir.

marcetplace

Eğer ''Hammaddeleri Dağıt'' seçeneğine tıklarsanız hammaddeleriniz otomatik olarak eşit miktarda odun, tuğla, demir ve tahıl arasında dağıtılacaktır.

marcetplace

Hammadde türlerinden birini ya da hepsini mauel olarak istediğiniz miktarda belirleyebilirsiniz.

Aşağıdaki örnekte sadece tahılın 37,900 olarak ayarlandığını görebilirsiniz.

 
marcetplace

Belirlediğiniz hammadde miktarından sonra ''Hammadde Dağıt'' seçeneğine basarsanız sistem geri kalan maddeleri belirlemediğiniz hammadde türleri arasında eşit olarak dağıtır.

Aşağıdaki örnekte Tahıl miktarının belirlenip Hammadde Dağıt dendikten sonra geri kalan maddelerin odun, tuğla ve demir arasında eşit olarak dağıtıldığını görmektesiniz. 

marcetplace

  • İkinci sekme ''Hammadde Gönder'' sekmesidir.Her hammadde türünden göndermek istediğiniz miktarı yazıp hazır seçeneğine tıklamanız gerekmektedir
marcetplace

 

Hazır seçeneğine tıkladıktan sonra önünüze girdiğiniz bilgiler için bir doğrulama ekranı gelmektedir.Bu doğrulama ekranı gönderdiğiniz hammaddelerin miktarını, gönderdiğiniz oyuncunun isimini, oyuncunun birliğini, köyünün ismini, köyünün koordinatını, kaç satıcının kullanılacağını, satıcıların varış süresini ve teslimat sayısını içermektedir.Girdiğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olduktan sonra ''Hammadde Gönder'' seçeneğine tıklayarak işleminizi onaylayabilirsiniz.''Hammadde Gönder'' seçeneğine tıkladıktan sonra işleminizi iptal edemezsiniz.

 

marcetplace

Not:Koruma süresi içerisindeyken diğer oyunculara hammadde gönderemeyeceğinizi ancak Satın Al&Sat sekmelerinden hammaddelerinizi değişebileceğinizi unutmayınız.

 
  • Üçüncü sekme ''Satın Al'' sekmesidir.Burada diğer oyuncuların tekliflerini kabul ederek hammaddelerinizi takaslayabilirsiniz.

Yeterli miktarda hammaddeniz ve satıcınız varsa ''Teklifi Kabul Et'' seçeneğine tıklayarak satıcıları yola çıkarabilirsiniz.Teklifi kabul ettiğiniz zaman satıcılar direk yola çıkacağı için hammadde gönder sekmesindeki gibi önünüze bir onaylama ekranı gelmeyecektir.Pazarda teklifi olan oyuncuların isimlerini, ırklarını, satıcılarının köyünüze varış süresini ve teklif oranlarını görebilirsiniz.

Teklif oranları 3 farklı renkte belirtilmiştir.1:1 ve daha alt orandaki teklifler yeşil renkle, oranı 1:1 ve 1:1.5 arasındaki teklifler sarı renkle ve 1:1.5 ve daha üst orandaki teklifler kırmızı renkle gösterilmektedir.marcetplace

  • Dördüncü sekme ''Sat'' sekmesidir.Burada yeterli hammadde ve satıcı miktarına sahipseniz kendi tekliflerinizi oluşturabilir ve tekliflerinizin diğer oyuncular tarafından kabul edilmesini bekleyebilirsiniz.

Eğer satıcılarınızın günlerce yolda olmasını istemiyorsanız tekliflerinizde maksimum nakliyat süresini belirtebilirsiniz.Aynı zamanda hammaddelerinizi yalnızca kendi birliğinizdeki oyuncularla takaslayabilirsiniz.

marcetplace

 

Pazar sekmelerinden bir tanesini favori sekmeniz olarak işaretleyebileceğinizi unutmayın.


Not:Hammadde gönderirken veya alırken unutulmaması gerekenlerden biri de her oyuncunun bir depo kapasitesi olduğunun unutulmamasıdır.Eğer kapasiteden daha fazla hammadde gönderir veya takaslarsanız köyünüze girecek olan fazla hammadde deponuzdan taşacak olup taşırdığınız maddelerin daha sonra telafisinin olması maalesef mümkün değildir.

 

Satıcı Roma Galya Cermen
Saatte Aldığı Sektör 16 24 12
Taşıma Kapasitesi (1x Server)  500 750 1000
Taşıma Kapasitesi (3x Server)  1500 2250 3000

Bu yapının seviyeye bağlı özelliklerini(inşaat masrafları, üretilen kültür puanı)   buradan öğrenebilirsiniz.

Server hızına bağlı olarak değişen inşaat süreleri tablosu;    

1x için bu linke tıklayınız.

2x için bu linke tıklayınız.

3x için bu linke tıklayınız.


Sorunuzun cevabi tatmin edici oldu mu?

Evet   Normal   Hayır