Travian Cevaplar

Sorunuz ile başlayalım

Cevap veren sorulara göre ara

Sorunuzun cevabını bulabilmek için, ilk önce ana kategoriyi ve ardından da sayfanın alt kısmında cevap çıkana kadar, alt kategorileri seçiniz. Eğer istediğiniz cevap bu değilse, bizimle temasa geçebilirsiniz.

Bir sorum var...

Seçeneklere göz at:

Site haritasına göre ara

Sevdiğiniz web sitelerinden alıştığınız gibi, site haritası üzerinden aramayı mı tercih ediyorsunuz? Hiç sorun değil. Site haritasını kullanarak, sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Binalar - Pazar

Marketplace

Önkoşullar: {(buildingrequirements:gid=17,r1=15,r2=51,r3=5,r4=0,r5=0,r6=0)}

Pazarda diğer oyuncularla ve kendi köyleriniz arasında ticaret yapabilirsiniz. Pazarın her seviyesi yeni bir nakliyeci üretir ve bu sayede daha fazla hammadde aktarılabilir.

Not: Kendi köyleriniz arasında herhangi bir ticaret kotası bulunmamaktadır. Oyun kurallarında belirtilen hammadde gönderim kısıtlaması kendi köyleriniz arasındaki hammadde alışverişlerinizde geçerli değildir

Not (YENİ): Travian v3.6 ile birlikte gelen yeniliklerde Pazar için ekstra seçeneklerle karşılacaşaksınız. Eğer Gold üyelik sahibi iseniz Pazar'a girdiğiniz zaman karşınıza satıcıları birden fazla defa gönderme seçeneği gelecektir. Ayrıca köyleriniz arasında ticaret kotaları belirleyebilirsiniz.Bu ticaret rotası belirlediğiniz köye 7 gün boyunca hammadde aktarılmasını sağlar. Bedeli ise 2 altındır.

Pazara girdiğinizde karşılacağınız 4 seçenek:

 • Hammadde Gönder: Bu sayfada gerekli bölümlere bilgileri girerek hammadde gönderebilirsiniz. 'OK'e tıkladığınızda karşınıza bilgilerinizi teyit etmeniz için bir onay ekranı çıkar. Onay vermeden önce buradaki bilgilerin doğru olduğundan emin olun, zira yanlış koordinat girerek bir yabancıya madde yollayan ilk kişi siz olmayacaksınız.
  Not: Hammadde göndermek için kullanabileceğiniz diğer bir yol ise hammaddeyi göndermek istediğiniz köye tıklamak ve açılacak olan ekranda Seçenekler başlığı altındaki
  » Haritayı ortala
  » Asker gönder
  » Satıcı gönder
  seçeneklerinden » Satıcı gönder'e tıklamaktır.
 • Satın Al: Bu bölüm pazarda diğer oyuncularca satışa çıkarılmış hammaddeleri satın almak için kullanılır. Eğer yeterli hammadde ve pazarcıya sahipseniz teklifin yanındaki 'Teklifi kabul et' bağlantısını tıklayarak nakliyecilerinizi yollayabilirsiniz. Satın alma işlemine onay istenmediği için doğru bağlantıya tıkladığınızdan emin olun, çünkü bu işlemin geri dönüşü yoktur.
  Not:Satın Al ekranında göreceğiniz süreler o anda hammaddesini pazara satmak için bırakan oyuncuların size yollayacakları süreyi gösterir. Yani farklı halklar arasında satıcı süresi farklıdır ve bu da önemli bir detaydır. Orada 0:09:25 diye göreceğiniz bir süre hammaddesini pazara koyan diğer oyuncunun size ulaştırma süresidir. Eğer farklı halklarda oynayan oyuncular iseniz sizin ona olan ulaştırma süreniz aynı olmayacaktır. Buna dikkat etmeniz zaman ve satıcı sayısındaki kayıplarınız için önemlidir.
 • Sat: Bu bölümde kendi tekliflerinizi verip bir başka oyuncunun kabul etmesini bekleyebilirsiniz.
 • NPC Ticareti: Bu alanda hammaddelerinizin birbirine dönüştürülmesi şansı verilir. Elinizdeki tüm hammaddeyi istediğiniz miktarlarda ve sadece elinizdeki kadarını diğer hammaddelere dönüştürebilme imkanınız bulunur. 'NPC Ticaretinin' bedeli her kullanım için 3 altındır.

 

  Roma Galya Cermen
Hız (Alan/Saat) 16 24 12
Satıcı kapasitesi 500 750 1000

Bu binanın geliştirme bilgilerini ( inşaat masrafları, kazanılan kültür puanları ) {(building:gid=17,mb=1,speed=1,linkdescription=burdan)} öğrenebilirsiniz.
Tüm inşaat süreleri için buraya tıklayın:{(buildingconstructiontimes:gid=17,speed=1,linkdescription=Link)}.


Sorunuzun cevabi tatmin edici oldu mu?

Evet   Normal   Hayır