Travian Cevaplar

Sorunuz ile başlayalım

Cevap veren sorulara göre ara

Sorunuzun cevabını bulabilmek için, ilk önce ana kategoriyi ve ardından da sayfanın alt kısmında cevap çıkana kadar, alt kategorileri seçiniz. Eğer istediğiniz cevap bu değilse, bizimle temasa geçebilirsiniz.

Bir sorum var...

Seçeneklere göz at:

Site haritasına göre ara

Sevdiğiniz web sitelerinden alıştığınız gibi, site haritası üzerinden aramayı mı tercih ediyorsunuz? Hiç sorun değil. Site haritasını kullanarak, sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Vahalar

Oyunun başında vahalar çeşitli vahşi hayvanlara aittir. Vahalara yağma yapılabilir. Vahalardan daha fazla kazanabilmek için büyük bir ordu gerekir.

Oyunun başlangıç aşamasında bir vahada hayvanlar bir defa ortaya çıkarlar. Tüm hayvanların öldürülmesi halinde koruma süresi sonuna kadar(başlangıçta, sunucu hızına bağlı olarak, uzatma olmaksızın) vahalar boş kalırlar. Daha sonra vahşi hayvanlar yeniden çoğalmaya başlarlar.

Vaha ele geçirmek bir kaç yüz asker ve bir kahraman ile mümkün olur.  Bir vahada gözetleme yapmadan harita üzerinde üzerine tıklayarak kaç hayvan olduğunu görebilirsiniz.

Kaynak başına 2 tür vaha vardır. Tip 1 tek kaynak üretir.  Diğer tip vaha da ayrıca bir kaynak daha üretir.  Bir vaha fethettiğiniz zaman, fethedildiği köye  üretim bonusu verir! Bu artış  köyün temel üretimi  değil, gerçekte uygulanmaz.

Vaha tipleri
  Görünüm 1 Görünüm 2 Getirisi
Tip 1 Lumber oasis Lumber oasis saatte +25%  odun
Tip 2 Lumber and crop oasis - saatte+25% odun,
saatte +25% tahıl
Tip 3 Lumber oasis Lumber oasis saatte +50% odun (sadece gri natar alanı)
Tip1 Clay oasis Clay oasis saatte +25% tuğla
Tip 2 Clay and crop oasis - saatte +25% tuğla,
+25% tahıl
Tip 3 Clay oasis Clay oasis saatte +50% tuğla (sadece gri natar alanları)
Tip 1 Iron oasis Iron oasis saatte +25% demir
Tip 2 Iron and crop oasis - saatte+25% demir,
+25% tahıl
Tip3 Iron oasis Iron oasis saatte +50% demir (yalnızca gri natar alanları)
Tip   1 Crop oasis - saatte +50% tahıl
Tip 2 Crop oasis - saatte +25% tahıl

Vaha Fethetme

Vaha fethetmek için kahraman ile bir kaç kez saldırmak gerekebilir. Bir vahayı fethetmek için o vahanın (köyü ortaladığınızda) küçük harita içerisinde olması gerektiğini unutmayın.  Bunu söylemenin başka bir yolu  köyünüzün çevresinde 3 karelik çap içerisinde olmasıdır. Fethedebilmek için 10. seviye bir  kahraman kışlasına ihtiyacınız vardır, aynı köye ikinci vaha için 15. seviye, 3. vaha için ise 20. seviye gereklidir.

Örnekteki gibi "sizin" köyünüz siyah ile işaretlenmiş olsun, kırmızı ile gösterilen vahaları fethedebilirsiniz. Not: Köy başına sadece 3 vaha alınabilir.

Conquerable oases


Vahaların farklı belirtiler ile işaretlenmiş olduklarını farketmişsinizdir - onlar ilk önce verdikleri kaynak bonusunu belirtmek için bir bakış açısı yaratmaktadır( örneğin bir odun vahası 25% odun anlamına gelmektedir). Bunun yanında işaretler vahaların fethedilip edilmediğini de söyleyecektir. Ekran1  resminde vaha fethedilmemiştir, ekran2 resmindeki alan fethedilmiştir.

Conquerable oases

Fetih/oyuncunun kendi vahasına saldırma

Başka bir oyuncuya ait vaha ele geçirmek için kahraman ile defansı tek seferde imha etmeniz gerekir.  Eğer vahanın bir sahibi varsa kahraman ile 1 saldırı yapmanız, defans varsa 2 saldırı yapmanız gerekebilir. 3. saldırıdan sonra vaha sizindir.
Not: Yöneticilerinizin (senatör, reis, kabile reisi) kaybolmaması için kahraman ile birlikte göndermemelisiniz.

Bir vahayı 10% una kadar yağmalayabilirsiniz. Oyuncunun kendisine ait vahalarda 10 dakika içinde  kaynaklar yeniden oluşacaktır. Böylece ilk yapma saldırısından 7 dakika sonra yapılacak saldırılarda %7 lik bir gelir elde edileceği anlamına gelir.

Bir vahaya destek askeri gönderebilir ve askeri üs aracılığı ile geri çekebilir ve saldırıları görebilirsiniz.

Vaha Sadakati

Vahanın sadakati her 30 dakikada bir %1 artar ve bir oyuncu tarafından etkilenemez. Vahayı başka bir oyuncudan fethederseniz, anında% 100 sadakate döner.

Vahanın Terk Edilmesi

Bir vahanız varsa ve onu bırakmak istiyorsanız, kahraman kışlasının içindeki vaha açıklamasının solundaki kırmızı çarpıya basarak bunu yapabilirsiniz. Daha sonra vahayı 3x hızlı bir oyun dünyasında bırakmak yaklaşık 2 saat ve 1x hızında bırakmak ise 6 saat sürer.Sorunuzun cevabi tatmin edici oldu mu?

Evet   Normal   Hayır