Travian Cevaplar

Sorunuz ile başlayalım

Cevap veren sorulara göre ara

Sorunuzun cevabını bulabilmek için, ilk önce ana kategoriyi ve ardından da sayfanın alt kısmında cevap çıkana kadar, alt kategorileri seçiniz. Eğer istediğiniz cevap bu değilse, bizimle temasa geçebilirsiniz.

Bir sorum var...

Seçeneklere göz at:

Site haritasına göre ara

Sevdiğiniz web sitelerinden alıştığınız gibi, site haritası üzerinden aramayı mı tercih ediyorsunuz? Hiç sorun değil. Site haritasını kullanarak, sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Başkent

Şimdiye kadar T2 ile T3 versiyonları arasında, başkent ile ilgili çok az değişiklik olmuştur. Burada T3 versiyonundaki başkent hakkında kapsamlı bir açıklama bulabilirsiniz.

Başkenti bu kadar önemli kılan nedir?

  • Başkent hiç bir şekilde ele geçirilemez.
  • Başkentte büyük kışla ve büyük ahır inşa etmek mümkün değildir.
  • Sadece başkentte taşçı inşa edebilirsiniz. Bu bina köydeki binaların dayanıklılığını %300' e kadar çıkarabilmektedir.
  • Başkentteki hammadde alanlarını sınırsız olarak yükseltebilirsiniz, en azından teorik olarak...

Başkentimi nasıl seçebilirim?

Oyuna başladığınızda, köşk veya saray  inşa etmeseniz dahi ilk köyünüz başkentinizdir. Sadece bir başka köyünüzü başkent atadığınızda ilk köyünüzün başkent özelliği ortadan kalkar. İstediğiniz bir köye saray kurduktan sonra "Bu kenti başkent yap" yazısına tıklayarak köyü başkentiniz yapabilirsiniz. Bir köyü başkent yapabilmeniz için T3 versiyonunda en az seviye bir saray' a ihtiyacınız bulunmaktadır(T2.5 versiyonunda ise saray seviye 10 olmalı). "Bu kenti başkent yap" yazısına tıkladıktan sonra, şifrenizi girerek onaylamalısınız. Saray, aynen T2' de olduğu gibi sadece bir köye kurulabilir.

Capital link in the Palace

Başkentimi değiştirirsem ne olur?

Eğer başkentinizi değiştirirseniz, bir önceki başkentinizde seviye 10' un üzerinde hammadde alanınız varsa, bunlar seviye 10' a iner ve taşçı binası yıkılır. Ayrıca, eğer yeni başkent yaptığınız köyde büyük kışla ve büyük ahır varsa, bunlar da yıkılır. Ek olarak T2 versiyonunda(Klasik server) hazine de yıkılacaktır. Dikkat: başkentinizi değiştirdiğinizde bunun geri dönüşü yoktur!

Başkent yıkılırsa ne olur?

Saray/Köşk/Komuta Merkezi bulunan en büyük köy yeni başkent olur.

Düşmanımın başkentinin hangisi olduğunu nasıl anlayabilirim?

Oyuncunun profiline baktığınızda, başkent olan köyde (merkez) yazar.


Sorunuzun cevabi tatmin edici oldu mu?

Evet   Normal   Hayır