Travian Cevaplar

Sorunuz ile başlayalım

Cevap veren sorulara göre ara

Sorunuzun cevabını bulabilmek için, ilk önce ana kategoriyi ve ardından da sayfanın alt kısmında cevap çıkana kadar, alt kategorileri seçiniz. Eğer istediğiniz cevap bu değilse, bizimle temasa geçebilirsiniz.

Bir sorum var...

Seçeneklere göz at:

Site haritasına göre ara

Sevdiğiniz web sitelerinden alıştığınız gibi, site haritası üzerinden aramayı mı tercih ediyorsunuz? Hiç sorun değil. Site haritasını kullanarak, sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

G - Ticaret rotası

Ticaret rotası sayesinde her gün belirli saatlerde belirli bir köye satıcılarınızı gönderebilirsiniz. Standart olarak bu işlem 7 gün geçerlidir. Bu süreyi Gold.png2 işlem masrafı ödeyerek 7 günlük bir süre ile yeniden uzatabilirsiniz.

tr1.jpg

  Ticaret rotası oluşturmak için pazar yerine gitmelisiniz. Ticaret rotası, bir köyden fazla köyünüz olduğu takdirde aktif olacaktır. Ticaret rotası oluşturmak için ilk olarak ticaret rotası oluştur seçeneğini seçmelisiniz.

tr2.jpg


  “Yeni ticaret rotası oluştur” butonuna tıkladıktan sonra ekranda bu şekilde görünecektir. Bu açılan menüde köy ismini sansürleyip "hedef köyü" göstermeliyim. Bu ekranda küçük bir açıklama göreceksiniz: hedef köy: kaynaklar bu hedef köye taşınacaktır. Sadece kendi köyleriniz için bu özelliği kullanarak kaynak gönderebileceğinizi unutmayınız.  Kaynaklar: Özellik ortada. Satıcıların yola çıkması için belirlenen zaman başlangıç saati olacaktır. Bu durumda, başlangıç saati 16=16.00 server zamanı.  Kendi zaman diliminize göre ayarlamış olabilirsiniz ancak server saati esas alınacaktır. Bu zaman GMT+1 (Germany, Netherlands…)dir. Teslimatlar: Satıcılar kaç kez gidecek?  Başlangıç saati 16:00 olacak şekilde 3 kez gitmeye ayarlandı.  1,2 veya 3 zamanı seçmelisiniz. Maliyetleri: Ticaret rotası maliyetleri her zaman  gold2.png 2 dır. Süre: Bu süre yeni oluşturduğunuzda her zaman 7 gündür.

tr3.jpg

İlk oluşturmada, pazar yerinde göreceğiniz "ticaret rotası" sekmesine tıklamalısınız.  Arkasından sansürlü köy ismini yazdıktan sonra "ticaret rotası.... için" görünecektir. Bir ticaret rotası seçebilir, süreyi uzatabilir, dğzenleyebilir veya bağlantıyı silebilirsiniz. Hepsi kendi özelliğini açıklayacaktır.  Ayrıca burada, başlangış zamanını, yük başına düşen kaynak miktarını, satıcı miktarını görebilirsiniz. Eğer "satıcı" başlığı altına bakarsanız  “3x1” diye bir şey göreceksiniz.  “3” teslimat miktarı  “1” ise satıcı sayısıdır.  Bu da bir tüccar 3 kez gidecek anlamına gelmektedir.

Uyarı: Bu özellik T2.5 serverlarında bulunmamaktadır!


Sorunuzun cevabi tatmin edici oldu mu?

Evet   Normal   Hayır