Travian Cevaplar

Sorunuz ile başlayalım

Cevap veren sorulara göre ara

Sorunuzun cevabını bulabilmek için, ilk önce ana kategoriyi ve ardından da sayfanın alt kısmında cevap çıkana kadar, alt kategorileri seçiniz. Eğer istediğiniz cevap bu değilse, bizimle temasa geçebilirsiniz.

Bir sorum var...

Seçeneklere göz at:

Site haritasına göre ara

Sevdiğiniz web sitelerinden alıştığınız gibi, site haritası üzerinden aramayı mı tercih ediyorsunuz? Hiç sorun değil. Site haritasını kullanarak, sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

NAP, konfederasyon ve savaş ne anlama geliyor?

Ne yazık ki, tek bir ittifak genellikle sunucuyu kazanacak kadar güçlü değildir. Bu nedenle, insanlar gelecekteki savaşları önlemek veya kazanma şanslarını artırmak için diplomasiyi kullanabilirler ve kullanacaklar. Üç olasılık var: Konfederasyon, saldırgan olmayan pakt ve savaş.

Konfederasyon

Bir konfederasyon iki veya daha fazla ittifak arasındaki güçlü bir bağdır. Bu durumda, ittifaklar birbirlerine yardım ederler ve kendileri arasında daha fazla işbirliği yaparlar. Genellikle, gerekirse takviye veya kaynak göndererek birbirlerine yardım ederler. Ayrıca, kitlesel saldırıları birlikte yönetebilir, savaşları paylaşabilir ve ortak düşmanlarıyla savaşabilirler. 15.09.2019'dan sonra başlayan sunucularda, ittifaklar arasındaki işbirliğini daha da artıran ve sadece konfederasyon üyelerine kaynak ve takviye paylaşımını kısıtlayan yeni bir konfederasyon sistemi kullanılmaktadır.

Saldırgan olmayan Pakt

İki ittifak birbirine saldırmak istemediği, ve aynı zamanda birbirlerine yardımda etmek istemediği zaman, saldırgan olmayan bir antlaşma (kısaca NAP) yapılabilir. Genellikle birbirine çok zarar verecek güçlü ittifaklar arasında kullanılır ve böyle bir olaydan kaçınmak isterler. Bunlar ittifak başına 3 ile sınırlıdır.

Savaş

Savaş iki ittifak arasındaki ağır bir mücadeledir. Konfederasyon listesindeki ittifaklar genellikle savaşlardaki ittifakların arkasında durmaktadır.


Sorunuzun cevabi tatmin edici oldu mu?

Evet   Normal   Hayır