Travian Cevaplar

Sorunuz ile başlayalım

Cevap veren sorulara göre ara

Sorunuzun cevabını bulabilmek için, ilk önce ana kategoriyi ve ardından da sayfanın alt kısmında cevap çıkana kadar, alt kategorileri seçiniz. Eğer istediğiniz cevap bu değilse, bizimle temasa geçebilirsiniz.

Bir sorum var...

Seçeneklere göz at:

Site haritasına göre ara

Sevdiğiniz web sitelerinden alıştığınız gibi, site haritası üzerinden aramayı mı tercih ediyorsunuz? Hiç sorun değil. Site haritasını kullanarak, sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Kahraman Tecrübesi

Kahraman tecrübesinin miktarı, verilen savunma noktalarına benzer şekilde, savaşa sağlanan desteğe göre hesaplanmaktadır.

Bu durumu daha net açıklamak için iki örnek:

Örnek 1)  Bir birlik, hedefi oyunun başında sadece kahramanlarla savunsun. Başka tür savunucu askerler söz konusu değil. Her kahraman kendi deneyiminden payını alır.

Durum: Oyuncu A 10 toytatın şimşeği ve  10 Phalanx ile saldırsın = 30 tahıl tüketimi

10 kahramanı savunduğunu ve tüm saldıran birlikleri öldürdüğünü varsayarsak. Her kahraman aynı olduğu için (6 ürün), her kahramanın toplam öldürülen tahıl miktarından % 10 deneyim kazanacağı anlamına gelir; Sonuç olarak, her kahraman 3 tecrübe puanı kazanır.

Örnek 2)  Bir birlik savunma operasyonunda, bir oyuncu kahraman dahil tüm ordusunu gönderirken, başka bir oyuncu sadece kahramanını göndersin. Sadece kahramandan daha fazla tedarik sağlayan oyuncu daha büyük bir deneyim puanına sahip olacak.

Durum: Oyuncu A 10 toytatın şimşeği ve  10 Phalanx ile saldırsın = 30 tahıl tüketimi

2 kahramanın savunduğunu varsayarsak; bunların bir tanesi savunmasını 88 Phalanx (toplamda 100 tahıl tüketimi) ile yapsın. Eğer tüm saldıran askerler öldürülürse, deneyim farklı paylaşılacaktır. Yalnız kahraman deneyim payının % 6'sını alacak ve phalanxlarla gönderilen diğer kahraman ise deneyimin % 94'ünü alacak. Bu, tek kahramanın 2 tecrübe puanı alacağı ve phalanxlarla olan kahramanın 28 deneyim puanı alacağı anlamına gelir. Matematiksel olarak yuvarlama kullanıyoruz.


Sorunuzun cevabi tatmin edici oldu mu?

Evet   Normal   Hayır