Travian Cevaplar

Sorunuz ile başlayalım

Cevap veren sorulara göre ara

Sorunuzun cevabını bulabilmek için, ilk önce ana kategoriyi ve ardından da sayfanın alt kısmında cevap çıkana kadar, alt kategorileri seçiniz. Eğer istediğiniz cevap bu değilse, bizimle temasa geçebilirsiniz.

Bir sorum var...

Seçeneklere göz at:

Site haritasına göre ara

Sevdiğiniz web sitelerinden alıştığınız gibi, site haritası üzerinden aramayı mı tercih ediyorsunuz? Hiç sorun değil. Site haritasını kullanarak, sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Codex Victoria - Özellik Karşılaştırması

Aşağıdaki tabloda Codex Victoria'nın normal Travian: Legends oyun dünyalarından farkını görebilirsiniz.

Ne

Travian: Legends

Travian: Codex Victoria

Genel
Görevler / Yeni oyuncuların dahil edilmesi
Eski görev ve ödev sistemi
Görevler yeni oyuncu dahil etme sistemi ile değiştirildi. Değişiklikler arasında maceraların sona ermemesi, kahramanın seviye atlaması halinde can yenilenmesi, hammaddelerin kahraman envanterine eklenmesi
Harita

Düz 801 x 801 (Uluslararası domain)

Düz 401 x 401 (Çoğu diğer domainler)

Avrupa 801 x 801 (Uluslararası domain)

Avrupa 401 x 401 (Çoğu diğer domainler)

Bölgeler Bölge yok
Fethedilebilir 87 bölge
Gelişmiş Başlangıç
Hayır Yüksek hammadde kaynak alanları ile ve ilk iki köyün hızlıca kurulabilmesiyle hızlı başlangıç
Zafer Puanı
Hayır Bir birlik %50'den fazla bölgesel hakimiyete sahip ve "güvence altına alınmış" geri sayım sona erdi. Bunlar tılsımın gücünü kullanabilirler ve birlikleri zafer puanı biriktirebilir. Birliğiniz tarafından her gün kazanılan zafer puanları bölgesel görünümden kontrol edilebilir
Halklar 3 (Galyalılar, Cermenler, Romalılar) 5 (Galyalılar, Cermenler, Romalılar, Mısırlılar, Hunlar)
Halk binaları
Binalar görsel olarak her halkta aynıdır Her halkın görsel olarak farklı binaları vardır
WoW Evet
Hayır
Asker birleştirme  Hayır Evet
Asker sevkiyatı Hayır Evet
Ticaret  yolları Kendi köylerinize, birliğinizin/ittifakınızın WoW'una ve birliğinizdeki/ittifakınızdaki tılsımlı köylere ticaret yolları oluşturabilirsiniz. Kendi köylerinize ticaret yolları oluşturabilirsiniz
Ticari merkez binası İki kat etkili
İki kat etkili
Turnuva yeri
İki kat etkili İki kat etkili
Bina boşlukları Romalı hesaplar ilave bir bina boşluğuna sahiptir Romalı köyler ilave bir bina boşluğuna sahiptir
Sığınak kapasitesi ve tüccar kapasitesi Her hesabın, bağlı olduğu halka göre bir sığınak kapasitesi ve tüccar kapasitesi bulunur. Her köyün, bağlı olduğu halka göre bir sığınak kapasitesi ve tüccar kapasitesi bulunur.
Sunucu sonu Bir WoW, bir oyuncu tarafından ele geçirildiğinde veya bir Natar 100'üncü seviyeye ulaştığında sunucu sona erer Sunucu 180 gün sonra sona erer
Binalar
Hastane Hayır Hastane, oyunculara savaşta yaralanan birlikler için iyileştirme seçeneği sunan özel bir binadır.
Tılsımlar
İsim Tılsım olarak adlandırılırlar
Antik güç olarak adlandırılırlar
Kullanılabilirlik Mimarın sırrı, Titan çizmesi, daha iyi casus, daha az tahıl tüketimi, daha hızlı asker yetiştirme, büyük depo, büyük sığınak, çılgın tılsım, WoW inşa planı
Mimarın sırrı, Titan çizmesi, daha iyi casus, daha az tahıl tüketimi, daha hızlı asker yetiştirme, büyük depo, büyük sığınak
Fetih Eğer köyünüzde yeterince büyük bir hazine binanız varsa kahramanınızla düzenlediğiniz bir saldırıda hazine binasını yok ederek fetih gerçekleştirilebilir. Birliğiniz bir bölgeyi hakimiyeti altına aldığında, yeterince büyük bir hazine binası olan bir köyden etkinleştirilebilen antik güce erişim kazanır.
Etkinleştirme Fethedildikten sonra 24 saat içerisinde kendiliğinden etkinleşir. Her 24 saatte bir oyuncular tarafından etkinleştirilmesi gerekir, aynı kadim güç her birlik üyesi için bir kez etkinleştirilebilir.
Gücün etkinlik süresi Kalıcı olarak etkindir. Her 24 saatte bir oyuncular tarafından etkinleştirilmesi gerekir, aynı kadim güç her birlik üyesi için bir kez etkinleştirilebilir.
Güç kısıtlamaları Sadece 1 tanesi eşsiz olabilecek veya sadece 1 tanesi hesap etkisine sahip en fazla 3 tılsım ele geçirebilirsiniz. Hesabınızda 3'ten fazla tılsım bulundurabilirsiniz. Tılsımlar, onları elinde bulunduran tüm köyü fethederek ele geçirilmelidir.
Sadece 1 tanesi eşsiz olabilecek veya sadece 1 tanesi hesap etkisine sahip olan sadece en eski 3 tılsım etkin olabilir. En eski 3 tılsım arasında hesap etkisine sahip 2 tılsım varsa dördüncü en eski olan etkinleşir.
Kendi köyünden ele geçirme istisnası: 3 veya daha fazla tılsımınız olsa bile tılsımları kahramanınızla hesabınıza ait köyler arasında yer değiştirebilirsiniz.
Travian: Legends'da tılsım, sahip olunan köy veya hesapta her zaman etkindir; Travian: Path to Pandora'daki kadim güçlerin ise etkinleştirilmesi gerekir. Bir oyuncunun birliği %50'den fazla bölgesel hakimiyete ulaştığında ve bölgeyi 24 saat boyunca elinde tuttuğunda etkinleştirilebilirler. Bir kadim gücü etkinleştirirken, köye etki eden kadim güçler için bir birlik üyesinin 10'uncu seviye bir hazine binasına sahip olması, hesaba etki eden kadim güçler için ise 20'nci seviye bir hazine binasına sahip olması yeterlidir.
Doğal olarak birkaç kısıtlama bulunur: Her köy için sadece bir kadim güç etkinleştirilebilir ve her hesap için sadece bir tane hesap etkisine sahip kadim güç etkinleştirilebilir. Böylece bir köye toplamda iki kadim güç etki edebilir.
Fetih
Köyler Başka bir halktan olan bir hesaba ait bir köyü fethettiğinizde, köydeki halk, hesabınızdaki halk ile yer değiştirir. O halka özel tüm binalar yok olur. Başka bir halktan olan bir hesaba ait bir köyü fethettiğinizde, köydeki halk yine aynı şekilde kalır. Fethedilirken yıkılmadıysa halka özel olan binalar yerinde durur. Hesabınıza ait halk, kaydolurken seçtiğiniz halk olarak kalmaya devam eder.
Natarlar Bir Natar köyünü fethederken köy, kendi halkıyla birlikte sizin hesabınıza ait olacaktır. Bir Natar köyünü fethederken köy, reislerin köyünün halkına ait olacaktır
Köy kurma
Nerede Kısıtlama yok Sadece 4.000'den fazla nüfusa sahip komşu bölgelerden birinde köy kurabilirsiniz. Her zaman köy kurabileceğiniz birkaç bölge bulunur (merkezdeki başlama bölgeleri).
Köy Yeni bir köy kurulduğunda, kurulan köy, hesapla aynı halka ait olur. Yeni bir köy kurulduğunda, kurulan köy, köyü kuran yerleşimcilerin halkına ait olur.
Kahraman maceraları ve eşyalar
Kahraman eşyaları Başka halkların giysileri, askeri birimlerinizi geliştirmez. Diğer halkların giysileri, o köydeki o halkın askeri birimlerinin değerlerini geliştirir.
Maceralardaki eşyalar Kahramanınız sadece hesabın ait olduğu halka ait eşyalar bulabilir. Kahramanınız sadece hesabın ait olduğu halka ait eşyalar bulabilir.
Maceralardaki askeri birlikler Kahramanınız sadece hesabın ait olduğu halka ait askeri birlikler bulabilir. Kahramanınız, maceraya başladığı halka ait askeri birlikler bulabilir.
Sancak Kahraman eşyası olan sancak, birlik üyelerine ait askeri birlik hareketlerini etkiler. Kahraman eşyası olan sancak, ittifak üyelerine ait askeri birlik hareketlerini etkiler.
Konfedarasyon
Boyut

Aşağıdaki bilgiler 15.08.2019 tarihinden önce açılan oyun dünyaları için geçerlidir. Bu tarihten sonra başlayan oyun dünyalarında bu özellik victoria codex ile aynıdır

Her birlik, en fazla 3 farklı ittifaka dahil olabilir.

Her birlik, toplamda en fazla 4 birlikten oluşabilen bir ittifaka dahil olabilir (yukarıdaki gönderide ayrıntıları inceleyin).
Destek Oyuncular istedikleri köye destek gönderebilir. Oyuncular kendilerini, birliklerini ve aynı ittifaka dahil olan her birliği destekleyebilirler.
Hammadde gönderme Oyuncular istedikleri bir oyuncuya hammadde gönderebilirler. Oyuncular kendilerine, birliklerine ve aynı ittifaka dahil olan her birliğe hammadde gönderebilirler. Pazardaki teklifler bu kısıtlamanın dışındadır.

Sorunuzun cevabi tatmin edici oldu mu?

Evet   Normal   Hayır