Travian Cevaplar

Sorunuz ile başlayalım

Cevap veren sorulara göre ara

Sorunuzun cevabını bulabilmek için, ilk önce ana kategoriyi ve ardından da sayfanın alt kısmında cevap çıkana kadar, alt kategorileri seçiniz. Eğer istediğiniz cevap bu değilse, bizimle temasa geçebilirsiniz.

Bir sorum var...

Seçeneklere göz at:

Site haritasına göre ara

Sevdiğiniz web sitelerinden alıştığınız gibi, site haritası üzerinden aramayı mı tercih ediyorsunuz? Hiç sorun değil. Site haritasını kullanarak, sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Gri bölgeye köy kurma kılavuzu

Gri bölgedeki bir köy, aşağıdakiler dışında, diğer köyler gibidir:

1. Kültür Puanı üretmez (festival düzenlenerek veya sanat eserleri kullanılırak teorik kültür puanı üretimi hala dikkate alınır)

2. Yerleştikten tam 24 saat sonra, Natarlar size 14 saldırı dalgasıyla saldırırlar.

Bu kılavuz, bu saldırılardan kurtulmanızı sağlamak içindir.

1. Yerleşimcilerinizi göndermeden önce, sürekli olmasa bile bir süre çevrimiçi olacağınız bir süre için ulaşım zamanını ayarlayın.

2. Özellikle çevrimiçi zamanınız sınırlıysa, güç geliştirme ve NPC'ye biraz altın harcamaya hazır olun. (Zorunlu değil, ancak tercih edilir)

3. Savunmayın… asker maliyetine değmez

4. Ulaşır ulaşmaz 1. seviye depo ve 1. seviye tahıl ambarı inşa edin.

5. Depoarlın taşmayacağından emin olarak, en yakın köyden düzenli aralıklarla ham madde gönderin.

6. Yeni kurulan köyün Natar saldırılarına karşı iki büyük tehdidi var:

a. İlk olarak, eğer tüm binaları ve ham madde alanları yok edilirse, köyün kendisi haritadan kaybolur - çünkü o zaman tamamen yok olur.

b. İkincisi, eğer köyün nüfusu sıfıra düşerse, hala binalar veya sıfırın üzerinde seviyelerde ham madde alanları olsa bile, köy de haritadan kaybolacaktır.

7. Bu, yukarıdaki koşullardan hiçbirinin yerine getirilmediğinden emin olmanız gerektiği anlamına gelir. Köyü sadece sığınaklar ve tarlalar ile doldurmak yeterli değildir - çünkü düşük seviyelerde bu binalar nüfus sağlamaz ve bu nedenle köyün yıkılmasını engellemezler.

8.  14 Natar saldırılarının hepsinin iki rastgele hedefi vardır, bu nedenle en fazla 28 hedefi yok edebilirler. Köy merkezindeki tüm boşlukları doldurmak ve her ham madde alanını yükseltmek toplam 39 hedef olacaktır. Bu nedenle %100 kesinlik ile hayatta kalabilmek için mutlak minimumda toplam 29 binaya ve tümü nüfus veren ham madde alanlarına sahip olmanız gerekir.

İpucu: Sığınak gibi düşük maliyetli yapılar inşa ederseniz (birden fazla inşa etmek için bir tanesinin seviye 10 olması gerekir), daha değerli binaların vurulma şansı daha düşüktür. Köyün nüfusu sıfıra ulaşırsa, sıfır nüfus veren sığınaklar köyünüzü kurtarmaz!


Sorunuzun cevabi tatmin edici oldu mu?

Evet   Normal   Hayır