Travian Cevaplar

Sorunuz ile başlayalım

Cevap veren sorulara göre ara

Sorunuzun cevabını bulabilmek için, ilk önce ana kategoriyi ve ardından da sayfanın alt kısmında cevap çıkana kadar, alt kategorileri seçiniz. Eğer istediğiniz cevap bu değilse, bizimle temasa geçebilirsiniz.

Bir sorum var...

Seçeneklere göz at:

Site haritasına göre ara

Sevdiğiniz web sitelerinden alıştığınız gibi, site haritası üzerinden aramayı mı tercih ediyorsunuz? Hiç sorun değil. Site haritasını kullanarak, sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Ana sayfa hakkında bilmem gerekenler nelerdir?

Ana sayfa (www.travian.com.tr) çok önemli bir sayfa! Yeni sunucular için nasıl kayıt yaptıracağımızı, farklı sunucuların giriş sayfalarına nasıl gideceğimizi ve ayrıca duyuruları ve faydalı bağlantıları bulacağımız yerdir. Başlayalım:Gördüğünüz gibi ekran görüntüsünde kullanışlı  düğmeleri işaretledim.Haydi bakalım:

1. Burası oynamaya uygun bölgelerin listesinin görüldüğü alan.Bir bölge ile bir sunucu arasındaki farklı belirtmek önemlidir.Bir bölge bir şehir gibidir, bir sunucu ise o şehirdeki tek bir mahalledir.Bölgeler dile göre ayrılmıştır, bu nedenle başka bir dili kullanmakta daha rahat hissediyorsanız, kullanmak istediğiniz dilin bayrağına tıklamanız yeterli olacaktır ve o bölgenin anasayfasına yönlendirileceksiniz.

2.Burası başlık menüsüdür. Oyunu oynamanıza ve deneyimlemenize yardımcı olacak yararlı bağlantılar sağlar.

 • Oyun Turu: Burası oyuna çok hızlı ve basit bir genel bakış sağlar. Çok fazla bilgi sağlamaz ve bakması çok kısa bir süre alır. Bu alanda ayrıca birkaç ekran görüntüsü var.
 • Forum: Bu bağlantı sizi önemli duyurular yapılan resmi travian forumlarına yönlendirir. Burası aynı zamanda topluluğun birbiriyle sohbet etmeye geldiği ve bir bilgi hazinesi bulduğu yerdir.
 • IRC: This is a chat program similar to other IM programs like MSN, Google Talk, Yahoo, Aim, Skype, etc. Here players can get together to talk about their game, ask questions, etc.
 • Diğer Oyunlar: Yani Travian Games GmbH’nin sadece Travian’ı yaptığını mı düşünüyorsun? Öyle değil! Travian gibi mi? Travian Games GmbH’nin size neler sunabileceğini görmek ister misiniz? Bu bağlantı size gösterecektir.
 • Kayıt Ol: Bu bağlantı, bir sunucuya kaydolma seçeneğinizin bulunduğu kayıt diyalog kutusunu açar. Varsayılan olarak sizi en yeni sunucuda başlatır, ancak ‘’Başka bir dünyada oyna’’ bağlantısını tıklayarak  değiştirilebilir.
 • Giriş: Giriş yapabileceğiniz sunucuların listesini görmek için buraya tıklamanız gerekir. Tekrardan ekranda ilk çıkan sunucu uygun linklere tıklayarak değiştirilebilir. Ayrıca sunucunun adresine giderek(örneğin tx3.travian.com.tr) anasayfayı kullanmadan doğrudan bir sunucuya giriş yapabilirsiniz.

3. Burası istatistik kutusudur. Size aktif kullanıcılar ve kayıtlı hesaplar gibi oyunculara dayalı istatistikleri gösterecektir.

4. Burası bizim haber kutumuz. Size sunucu yeniden başlatmaları veya en son travian.com dergisinin yayımlanması gibi duyurular verecektir.

5.Travian’ın bir Facebook sayfası olduğunu biliyor muydun? Bu kutu bizim Facebook uygulamamızdır ve bizim sayfamız gibi Facebook sayfamıza bakmanıza ve Facebook’un Travian’ı kimin beğendiğini görmemize izin verecektir.

6.Bu kutu daha önce konuştuğumuz kayıt kutusunun kısayolu.

7.Burası Travian’la ilgili başka bir kısa bilgi verir.

8.Burada oyunun bazı ekran görüntülerine sahibiz, böylece oyuna kayıt olmadan önce oyuna ilişkin bir fikir edinebilirsiniz.

9.Son olarak ama kesinlikle en azından bir altbilgi menümüz var.

 • Ekip Sayfası: Bu, her gün size yardımcı olan Ekip Üyelerini tanımamıza yardımcı olmak için sizi Travian Takımı bloguna yönlendirecektir.
 • Destek: Burası sizi istediğiniz yardımı alabilmeniz için Destek sayfasına götürecektir.
 • SSS: Burası sizi sorularınıza cevap bulabileceğiniz Travian Cevaplar sayfasına yönlendirecektir.
 • Bağlantılar: Bu size faydalı bağlantıların kısa bir listesini verecektir.
 • Ekran Görüntüleri: Bu, önceki ekran görüntülerinin aynısını karşınıza getirir.
 • Oyun Kuralları: Burası, bölgeniz için çevirilmiş resmi Travian kurallarını getirecektir. Bunları dikkatlice okumanız tavsiye edilir, böylece kurallara uyduğunuzdan emin olabilirsiniz.
 • Şartlar: Bu, bir hesap açarken kabul ettiğiniz Travian Şartlar ve Koşullar sayfasını önünüze getirir. Bunları tamamen ve iyice okumanızı tavsiye ederiz.
 • Künye: Künye bağlantısı, içerik oluşturucuların iletişim bilgilerini verir.
 • Ortaklık Programı: Bu sizi Travian Games GmbH şirketinin ortaklar bilgi sayfasına götürecektir.
 • Ve son olarak, sayfanın en altında, grafiklerimizi ve bunları kendileri için kullanmaya çalışan insanlardan koruyan telif hakkı bilgisi vardır.

Sorunuzun cevabi tatmin edici oldu mu?

Evet   Normal   Hayır