Travian Cevaplar

Sorunuz ile başlayalım

Cevap veren sorulara göre ara

Sorunuzun cevabını bulabilmek için, ilk önce ana kategoriyi ve ardından da sayfanın alt kısmında cevap çıkana kadar, alt kategorileri seçiniz. Eğer istediğiniz cevap bu değilse, bizimle temasa geçebilirsiniz.

Bir sorum var...

Seçeneklere göz at:

Site haritasına göre ara

Sevdiğiniz web sitelerinden alıştığınız gibi, site haritası üzerinden aramayı mı tercih ediyorsunuz? Hiç sorun değil. Site haritasını kullanarak, sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

İşlem Birikmesi

İşlem birikimi nedir?

Bunu okuyorsanız, büyük olasılıkla oyunda bir işlem birikimi ile karşılaşmışsınızdır. Bu, oyunda 0:00:00? olarak gösterilen bir geri sayım gördüğünüzde olur. İşlem birikimi, sunucularımızın oyun içinde olanları yeterince hızlı bir şekilde işleyemediğinde ortaya çıkan teknik bir sorundur.

Bu, oyun içinde zaman sayacı olan olayları, örneğin savaşları veya inşaatları etkileyebilir. Ayrıca oyun sayfalarının yavaş yüklenmesine ve hatta oyunla ilgili kesintilere neden olabilir.

Bir işlem birikimi sırasında, genel işlem sırası korunur ve bir miktar gecikme ile tek tek işlenir. Bu durum oyun dünyasındaki tüm oyuncuları etkiler.

Ne kadar sürer?

Genellikle, işlem birikimleri hızlı bir şekilde çözülür ve her şey kısa bir süre içerisinde sorunsuz bir şekilde tekrar çalışır. Bazı durumlarda biraz uzun sürebilir. Oyun dünyalarımızı sürekli olarak izliyoruz ve bu tür sorunları hızlı bir şekilde çözmek için gerekli her şeyi yapıyoruz. Özellikle de birçok aktif oyuncuyla dolu sunucularda bunu sağlamak her zaman kolay olmayabilir.

Ne yapabilirim?

İşlem birikimi sunucu kaynaklı bir sorundur, bu yüzden düzeltemezsiniz. Ancak, sunucudaki yükü azaltmak için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır:

  • Sayfayı birkaç saniyede bir yenilemeyi denemeyin - işlem birikimini çözmez. Her güncelleme sunucuya ek bir yük yüklenmesine sebep olur.
  • Oyundaki diğer işlemleri mümküno olduğu kadar bekletemelsiniz. Askerlerinizi göndermeye veya bir bina inşa etmeye çalışsanız bile, önceki olaylarda olduğu gibi sıkışıp kalırlar.
  • Yapılar gibi devam eden işlemlerinizi iptal etmeyin, çünkü seviye yükseltmek için kullanılan hammaddelerin bir kısmını hem kaybedersiniz hem de iptal işlemi sebebiyle sunuculara yeni bir yük yüklemiş olursunuz.
  • Eğer tam saatlerde işlem birikimi gerçekleştiğini fark ederseniz (örneğin, 8:00, 9:00, 10:00), bu sunucudaki birçok oyuncunun ticaret rotalarını  tam saatlerde çalışacak şekilde ayarlamış olmasından kaynaklanabilir. Böyle bir durumda işlemleri 8:07, 9:23, 10:56 gibi ticaret rotaları için eşit olmayan sürelere yayarak işlem birikiminden etkilenmemesini sağlayabilir.

Durumun zaman içinde düzelmemesi durumunda, forumumuzda sorunlar hakkında bir duyuru olup olmadığını da kontrol edebilirsiniz. Konu hakkında herhangi bir bilgi yoksa, Müşteri Hizmetleri Ekibimizle iletişime geçin ve yaşanan sorunları bize bildirin.

Bu kılavuzu izlediğiniz ve sorunu giderirken gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz.


Sorunuzun cevabi tatmin edici oldu mu?

Evet   Normal   Hayır