Travian Cevaplar

Sorunuz ile başlayalım

Cevap veren sorulara göre ara

Sorunuzun cevabını bulabilmek için, ilk önce ana kategoriyi ve ardından da sayfanın alt kısmında cevap çıkana kadar, alt kategorileri seçiniz. Eğer istediğiniz cevap bu değilse, bizimle temasa geçebilirsiniz.

Bir sorum var...

Seçeneklere göz at:

Site haritasına göre ara

Sevdiğiniz web sitelerinden alıştığınız gibi, site haritası üzerinden aramayı mı tercih ediyorsunuz? Hiç sorun değil. Site haritasını kullanarak, sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

İşlem Birikmesi

İşlem birikmesi durumunun bazı göstergeleri vardır. Bir süredir Travian oynadıysanız böyle bir durumla karşılaşmış olabilirsiniz.  Bu durumda inşaat tamamlama zamanları ve birlik varış zamanları 0:00:00? şeklinde gözüküyorsa yaşanmış demektir. Sunuculardan birinin içindeki teknik aksaklık nedeniyle bir olay birikmesi (sıkışması) meydana gelmektedir; Bir sunucu bir sebepten dolayı yavaşladığında ya da aşırı yüklendiğinde, Travian oyun dünyasında saldırılar, yapılar ve benzeri diğer olaylar gibi olaylar sıralanabilir, bu durum sunucunun sıkışmasıyla sonuçlanabilir. Bu durumla karşılaşan oyuncunun çıkış yapıp beklemek yapabileceği fazla bir şey yoktur. Böyle bir olay sıkışması durumunda, en kısa zamanda Travian Destek Ekibinin düzeltmeye çalıştığına emin olun.

Olay sıkışma senaryosu durumuyla karşılaştığınızda, lütfen aşağıdaki yönergeleri izleyin:

• Sayfayı birkaç saniyede bir yenilemeyi denemeyin - olay sıkışmasını çözmez. Bu durum çözüm sürecinde işimizi daha da zorlaştıracaktır.

• Yapılar gibi devam eden olaylarınızı iptal etmeyin, çünkü kaynaklar geri alınamaz kaybedilir.

• Geçerli olay sıkışması sona erene kadar herhangi bir yeni olayı sıraya almamaya çalışın. Birliklerinizi göndermeye veya bir bina inşa etmeye çalışsanız bile, bunlar önceki olaylarda olduğu gibi sıkışıp kalmaya devam edecektir ve daha büyük bir sıkışmaya neden olacaklardır.

• Lütfen sabırlı olun; sorun en kısa sürede çözülecektir. Çalışanlara sürekli sıkışmanın ne zaman biteceğini soran mesaj atarak zaman kaybettirmeyin.

• Bir olay sıkışması sonucu sunucu geri dönüşü (rollback) olması durumunda, sunucunun zaman içinde eski bir noktaya döndürüleceğinden dolayı herkesin zarar gördüğünü unutmayın. Durum böyle olduğu için, sunucudaki her oyuncu da farklı zorluklar çektiğinden, kaynak veya askeri birlik şeklinde bir geri dönüş olmasını beklemeyin.


Sorunuzun cevabi tatmin edici oldu mu?

Evet   Normal   Hayır