Travian Cevaplar

Sorunuz ile başlayalım

Cevap veren sorulara göre ara

Sorunuzun cevabını bulabilmek için, ilk önce ana kategoriyi ve ardından da sayfanın alt kısmında cevap çıkana kadar, alt kategorileri seçiniz. Eğer istediğiniz cevap bu değilse, bizimle temasa geçebilirsiniz.

Bir sorum var...

Seçeneklere göz at:

Site haritasına göre ara

Sevdiğiniz web sitelerinden alıştığınız gibi, site haritası üzerinden aramayı mı tercih ediyorsunuz? Hiç sorun değil. Site haritasını kullanarak, sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Savaş simülatörü

Harika,oyuna giriş yaptık.. Şimdi ne yapacağımızı bilmediğimiz bir sürü düğmemiz var! Yardım edin! Rahatlayalım ve şu işi bitirelim!Gördüğünüz gibi düğmelerimizi etiketledik.Hadi bakalım!

1.Burası altbilgi menüsüdür ve oyun deneyiminiz boyunca sonunda ihtiyaç duyacağınız faydalı linkleri sağlayacaktır.

1.A: Anasayfa: Sizi oynadığınız sunucunun anasayfasına gönderir.

1.B: Forum: Sizi oynadığınız sunucunun forum sayfasına götürür.

1.C: Linkler: Sizi oyun hakkında faydalı linklerin olduğu yere yönlendirir.

1.D: SSS-Cevaplar: Sizi Travian Cevaplar sayfasına yönlendirir.

1.E: Oyun Kuralları: Oyun şartlarını ve kurallarının olduğu sayfaya götürür.

1.F: Kurumsal: Sizi oyun yapımcılarının bilgilerinin olduğu sayfaya yönlendirir.

1.G: Telif Hakkı: Oyunun telif hakkının olduğunu gösterir.

2. Burası link listesidir ve hesabınızda Plus aktifse orada belirtilen butona(2A) basarak linkleri düzenleyebilirsiniz.

3. Burası bilgi kutusudur ve oyunla ilgili kullanışlı olabilecek bilgileri burada görüntüler.

4. Burası Birlik bilgi kutusudur. 4A sizi birlik genel bakışına yönlendirecektir; 4B sizi varsa birliğinizin forumlarına yönlendirecektir ve son olarak 4C sizi elçiliğinize götürecektir.

5. Burası kahramanınızın bilgi kutusudur ve kahramanın sağlığı ve tecrübe seviyesi hakkında bilgi içerir. Kahraman resmine(5A)  tıklarsanız kahramanınızın özellikler sayfasına yönlendirilirsiniz. 5B’ye tıklarsanız maceraların bulunduğu sayfaya gidersiniz. Burası, kahramanınızı gönderebileceğiniz tüm maceraları gösterecektir. Son olarak, 5C’ye tıklarsanız sizi açık artırma sayfasına yönlendirecektir.

6. Bu buton sizi köyün genel görünümüne ya da belirlendiği gibi hammaddeler ekranına götürür.

7. Köy merkezi ikonu sizi binalarınızı yükseltebileceğiniz veya asker yetiştirebileceğiniz, köyün ‘’merkez’’ine götürecektir.

8.Harita butonu size tüm oyun dünyasını görmenizi sağlayan bir harita açar. Bu sayede size yakın köyleri görebilir, hangi köylere saldırı atabileceğinizi planlayabilir ve kendinize birlikler bulabilirsiniz

9.Travian’da sizi nüfusa,saldırılara,savunmaya ve büyüme hızınıza göre diğer oyuncularla karşılaştırıyoruz.Bu butona tıkladığınızda bu bilgilerini görebileceğiniz istatistik sayfasına yönlendirileceksiniz.

10.Oyun içinde birçok olay sonucu raporlar alıyorsunuz. Bu raporlar asker hareketlerini ve kaynak hareketlerini gösterdikleri için önemlidir. Bu butona tıklarsanız, aldığınız tüm raporların depolandığı bir sayfaya yönlendirileceksiniz.

11.Travian’da, eğer bir serverda oynuyorsanız sizin gibi oynayan birçok oyuncu da vardır. Bir sunucudaki herhangi bir oyuncu size oyun içinden mesaj atabilir. Bu butona tıkladığınızda mesaj merkezinize yönlendirilirsiniz.

12.Son sürümde, Plus bölümünün görünümünü düzenledik. Bu buton sizi Plus bölümüne götürecektir.

13.Bu kutu, şu anda içinde bulunduğunuz köyün bilgi kutusudur.Köyün vatan sevgisi gibi önemli bilgileri size gösterir. Ayrıca burada birkaç buton daha vardır. 13A sizi Pazar yerine götürür.(Eğer Plus özellikleriniz aktifse); 13B sizi kışlaya götürür.(Eğer Plus özellikleriniz aktifse); 13C sizi ahıra götürecektir(Eğer Plus özellikleriniz aktifse); 13D sizi tamirhaneye götürür(Eğer Plus özellikleriniz aktifse) ve son olarak 13E köyünüzün adını yeniden düzenlemenizi sağlar.Bu butonları kullanmak için Plus özelliklerinizin aktif olması ve bu binaların köyünüzde kurulu olması gereklidir.

14.Burası köylerinin listesi. Tüm köylerinizin temiz bir listesini sunar.Köy isimlerine tıklayarak diğer köylerde geliştirme yapabilmek için köy değiştirmenizi sağlar. 14A köyünüzün istatistiklerini gösterir ve 14B ise köyünüzün koordinatlarını gösterir.

15.Görevleri tamamlayana kadar, size eşlik edecek bir görev uzmanı vardır ve burası onu gösterir. Tamamlamanız için size görevler sağlayacak ve tamamladığınızda size ödüller verecektir.

16.Bu buton sizin profil butonunuzdur ve sizi profilinize götürür.

17.Bu buton sizin seçeneceklerini açar ve hesap ayarlarınızı düzenlemenizi sağlar.

18.Bu buton sizi kendi bölgenizin forumuna yönlendirir.(forum.travian.com.tr)

19.Burası sizi diğer oyuncular ile konuşmak için IRC'ye götürür.

20.Sizi yardım sayfalarına götüren başka bir link.

21. Bilmeniz gereken son ve sonuncu buton, çıkış!(Her ne kadar çok faydalanabileceğinizi hayal edemesem de..)


Sorunuzun cevabi tatmin edici oldu mu?

Evet   Normal   Hayır