Travian Cevaplar

Sorunuz ile başlayalım

Cevap veren sorulara göre ara

Sorunuzun cevabını bulabilmek için, ilk önce ana kategoriyi ve ardından da sayfanın alt kısmında cevap çıkana kadar, alt kategorileri seçiniz. Eğer istediğiniz cevap bu değilse, bizimle temasa geçebilirsiniz.

Bir sorum var...

Seçeneklere göz at:

Site haritasına göre ara

Sevdiğiniz web sitelerinden alıştığınız gibi, site haritası üzerinden aramayı mı tercih ediyorsunuz? Hiç sorun değil. Site haritasını kullanarak, sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Path to Pandora - Özellik Karşılaştırması

Ne Travian: Legends Travian: Path to PandoraGenel
Harita Düz 801 x 801 Avrupa 401 x 401
Bölgeler Bölge yok Fethedilebilir 87 bölge
Zafer puanları Hayır Bir birlik %50'den fazla bölgesel hakimiyete sahip ve "güvence altına alınmış" geri sayım sona erdi. Bunlar tılsımın gücünü kullanabilirler ve birlikleri zafer puanı biriktirebilir. Birliğiniz tarafından her gün kazanılan zafer puanları bölgesel görünümden kontrol edilebilir
Halklar 3 (Galyalılar, Cermenler, Romalılar) 5 (Galyalılar, Cermenler, Romalılar, Mısırlılar, Hunlar)
Halkların binaları Binalar görsel olarak her halkta aynıdır Her halkın görsel olarak farklı binaları vardır
WoW Evet Hayır
Asker birleştirme Hayır Evet
Asker sevkiyatı Hayır Evet
Ticaret yolları Kendi köylerinize, birliğinizin/ittifakınızın WoW'una ve birliğinizdeki/ittifakınızdaki tılsımlı köylere ticaret yolları oluşturabilirsiniz. Kendi köylerinize ticaret yolları oluşturabilirsiniz
Ticari merkez binası Normal İki kat etkili
Turnuva yeri Normal İki kat etkili
Bina boşlukları Romalı hesaplar ilave bir bina boşluğuna sahiptir Romalı köyler ilave bir bina boşluğuna sahiptir
Sığınak kapasitesi ve tüccar kapasitesi Her hesabın, bağlı olduğu halka göre bir sığınak kapasitesi ve tüccar kapasitesi bulunur. Her köyün, bağlı olduğu halka göre bir sığınak kapasitesi ve tüccar kapasitesi bulunur.
Sunucu sonu Bir WoW, bir oyuncu tarafından ele geçirildiğinde veya bir Natar 100'üncü seviyeye ulaştığında sunucu sona erer Sunucu 200 gün sonra sona erer
İstatistikler "Plus" ve genel istatistikler bulunmaktadır "Plus" ve genel istatistikler kaldırılmıştır ve oyuncular için yeni bir ücretsiz istatistik sayfası bulunmaktadır (alttaki gönderiye bakın).


Tılsımlar
İsim Aranan tılsımlar Aranan kadim güçler
Kullanılabilirlik Mimarın Mabedi, Generalin Mabedi, Casusun Mabedi, Ahçının Mabedi, Eğitmenin Mabedi, Büyük Tasarımcının Mabedi, Gözcünün Mabedi, Çılgının Mabedi, WoW İnşa Planı Mimarın Mabedi, Generalin Mabedi, Casusun Mabedi, Ahçının Mabedi, Eğitmenin Mabedi, Büyük Tasarımcının Mabedi, Gözcünün Mabedi
Fetih Eğer köyünüzde yeterince büyük bir hazine binanız varsa kahramanınızla düzenlediğiniz bir saldırıda hazine binasını yok ederek fetih gerçekleştirilebilir. Birliğiniz bir bölgeyi hakimiyeti altına aldığında, yeterince büyük bir hazine binası olan bir köyden etkinleştirilebilen kadim güce erişim kazanır.
Etkinleştirme Fethedildikten sonra 24 saat içerisinde kendiliğinden etkinleşir. Her 24 saatte bir oyuncular tarafından etkinleştirilmesi gerekir, aynı kadim güç her birlik üyesi için bir kez etkinleştirilebilir.
Gücün etkinlik süresi Kalıcı olarak etkindir. Her 24 saatte bir oyuncular tarafından etkinleştirilmesi gerekir, aynı kadim güç her birlik üyesi için bir kez etkinleştirilebilir.
Güç kısıtlamaları Sadece 1 tanesi eşsiz olabilecek veya sadece 1 tanesi hesap etkisine sahip en fazla 3 tılsım ele geçirebilirsiniz. Hesabınızda 3'ten fazla tılsım bulundurabilirsiniz. Tılsımlar, onları elinde bulunduran tüm köyü fethederek ele geçirilmelidir.

Sadece 1 tanesi eşsiz olabilecek veya sadece 1 tanesi hesap etkisine sahip olan sadece en eski 3 tılsım etkin olabilir. En eski 3 tılsım arasında hesap etkisine sahip 2 tılsım varsa dördüncü en eski olan etkinleşir.

Kendi köyünden ele geçirme istisnası: 3 veya daha fazla tılsımınız olsa bile tılsımları kahramanınızla hesabınıza ait köyler arasında yer değiştirebilirsiniz.
Travian: Legends'da tılsım, sahip olunan köy veya hesapta her zaman etkindir; Travian: Path to Pandora'daki kadim güçlerin ise etkinleştirilmesi gerekir. Bir oyuncunun birliği %50'den fazla bölgesel hakimiyete ulaştığında ve bölgeyi 24 saat boyunca elinde tuttuğunda etkinleştirilebilirler. Bir kadim gücü etkinleştirirken, köye etki eden kadim güçler için bir birlik üyesinin 10'uncu seviye bir hazine binasına sahip olması, hesaba etki eden kadim güçler için ise 20'nci seviye bir hazine binasına sahip olması yeterlidir.

Doğal olarak birkaç kısıtlama bulunur: Her köy için sadece bir kadim güç etkinleştirilebilir ve her hesap için sadece bir tane hesap etkisine sahip kadim güç etkinleştirilebilir. Böylece bir köye toplamda iki kadim güç etki edebilir.Fetih
Köyler Başka bir halktan olan bir hesaba ait bir köyü fethettiğinizde, köydeki halk, hesabınızdaki halk ile yer değiştirir. O halka özel tüm binalar yok olur. Başka bir halktan olan bir hesaba ait bir köyü fethettiğinizde, köydeki halk yine aynı şekilde kalır. Fethedilirken yıkılmadıysa halka özel olan binalar yerinde durur. Hesabınıza ait halk, kaydolurken seçtiğiniz halk olarak kalmaya devam eder.
Natarlar Bir Natar köyünü fethederken köy, kendi halkıyla birlikte sizin hesabınıza ait olacaktır. Bir Natar köyünü fethederken köy, reislerin köyünün halkına ait olacaktır.


Köy kurma
Nerede Kısıtlama yok Sadece 4.000'den fazla nüfusa sahip komşu bölgelerden birinde köy kurabilirsiniz. Her zaman köy kurabileceğiniz birkaç bölge bulunur (merkezdeki başlama bölgeleri).
Köy Yeni bir köy kurulduğunda, kurulan köy, hesapla aynı halka ait olur. Yeni bir köy kurulduğunda, kurulan köy, köyü kuran yerleşimcilerin halkına ait olur.


Kahraman maceraları ve eşyalar
Kahraman eşyaları Başka halkların giysileri, askeri birimlerinizi geliştirmez. Diğer halkların giysileri, o köydeki o halkın askeri birimlerinin değerlerini geliştirir.
Maceralardaki eşyalar Kahramanınız sadece hesabın ait olduğu halka ait eşyalar bulabilir. Kahramanınız sadece hesabın ait olduğu halka ait eşyalar bulabilir.
Maceralardaki askeri birlikler Kahramanınız sadece hesabın ait olduğu halka ait askeri birlikler bulabilir. Kahramanınız, maceraya başladığı halka ait askeri birlikler bulabilir.
Sancak Kahraman eşyası olan sancak, birlik üyelerine ait askeri birlik hareketlerini etkiler. Kahraman eşyası olan sancak, ittifak üyelerine ait askeri birlik hareketlerini etkiler.


Dengeleme değişiklikleri
Sanat eserleri Herhangi bir zaman kısıtlaması olmadan sanat eserlerini kullanabilirsiniz. Her 24 saatte bir sanat eseri kullanabilirsiniz (su kovasıyla aynı şekilde).
Su İşleri Mısırlılar olmadığı için oyunda mevcut değildir. Alttaki gönderideki değişiklikleri inceleyin.
Birlik katkıları Değişiklik yok Alttaki gönderideki değişiklikleri inceleyin.


İttifak
Boyut Her birlik, en fazla 3 farklı ittifaka dahil olabilir. Her birlik, toplamda en fazla 4 birlikten oluşabilen bir ittifaka dahil olabilir (alttaki gönderideki ayrıntıları inceleyin).
Destek Oyuncular istedikleri köye destek gönderebilir. Oyuncular kendilerini, birliklerini ve aynı ittifaka dahil olan her birliği destekleyebilirler.
Hammadde gönderme Oyuncular istedikleri bir oyuncuya hammadde gönderebilirler. Oyuncular kendilerine, birliklerine ve aynı ittifaka dahil olan her birliğe hammadde gönderebilirler. Pazardaki teklifler bu kısıtlamanın dışındadır.

Sorunuzun cevabi tatmin edici oldu mu?

Evet   Normal   Hayır