Travian Cevaplar

Sorunuz ile başlayalım

Cevap veren sorulara göre ara

Sorunuzun cevabını bulabilmek için, ilk önce ana kategoriyi ve ardından da sayfanın alt kısmında cevap çıkana kadar, alt kategorileri seçiniz. Eğer istediğiniz cevap bu değilse, bizimle temasa geçebilirsiniz.

Bir sorum var...

Seçeneklere göz at:

Site haritasına göre ara

Sevdiğiniz web sitelerinden alıştığınız gibi, site haritası üzerinden aramayı mı tercih ediyorsunuz? Hiç sorun değil. Site haritasını kullanarak, sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Özel Oyun Versiyonu: Fire and Sand

Yeni özellikleriyle birlikte özel Travian sürümlerini her yıl duyurma geleneğini takiben, 2017 belki de şimdiye kadar yapılan tüm değişikliklerin en sarsıcı olanını gördü. Travian tarihinde ilk kez üç klasik halka – Romalılar, Cermenler ve Galyalılar – iki yeni hizip katılıyor: korkusuz Hunlar ve becerikli Mısırlılar!

Her bir yeni halk tamamen yepyeni askeri birimlerle, özel bir binayla ve kahraman için bir katkıyla ortaya çıkıyor. Tüm bu ögeler, oyunculara daha fazla fırsat sunarak yeni planlar ve stratejiler oluşturmak için hep birlikte geliyor. Her halkın kendine has güçleri ve zayıflıkları vardır. Onlarla ilgili daha fazlasını buradan öğrenin:

Harita

Geleneğe bağlı olarak, ilk kez 2014 özel sunucusu, Antik Avrupa duyuruldu ve geçen yıllar boyunca işlendi; şimdi Fire and Sand'deki harita antik Avrupa'yı resmediyor. Ama hepsi bu değil – normal oyun dünyaları 801x801 boyutlarında koca bir harita içerirken – bu kez harita bunun dörtte biri boyutunda: 401x401 kare. Bu da kaçacak daha az alan ve daha fazla aksiyon anlamına geliyor!

Bölgeler, artefakt ve kazanma

Harita bölgelere bölünmüştür. Oyuncuların, kadim güçleri (normal sürümdeki artefaktlarla benzerdirler ancak oyuncuların kendileri tarafından sahip olunamazlar) kullanmalarına ve zafer puanları kazanmalarına olanak sağlayan bölgeler üzerinde hakimiyet sağlamak için birlikte çalışması gerekir.

Dünya harikaları yok. Oyun 200 gün sürer; daha sonra tüm oyun boyunca toplanan zafer puanı miktarına bağlı olarak kazanan birlik duyurulur.

Buradan birliklerle ilgili daha fazlasını okuyun – kilitlerini nasıl açacağınızı, nasıl hakimiyet altına alacağınızı ve bulundurdukları gücü nasıl kullanacağınızı öğrenin.

Normal sunuculara göre diğer farklılıklar:

  • Oyuncular, farklı köylerindeki askerlerini birleştirebilir
  • Birlik üyeleri diğer üyelerden asker sevkiyatı yapabilir
  • Ticaret merkezi katkısı iki kattır
  • Turnuva alanı katkısı iki kattır
  • Artefakt güçlerinin çoğu bölgelerde mevcutken rastgele güçler de bulunmamaktadır (çılgın tılsım)
  • Artefakt veya dünya harikası bulunmadığı için ticaret yolları bir oyuncunun kendi köyleriyle sınırlıdır

Sorunuzun cevabi tatmin edici oldu mu?

Evet   Normal   Hayır