Travian Cevaplar

Sorunuz ile başlayalım

Cevap veren sorulara göre ara

Sorunuzun cevabını bulabilmek için, ilk önce ana kategoriyi ve ardından da sayfanın alt kısmında cevap çıkana kadar, alt kategorileri seçiniz. Eğer istediğiniz cevap bu değilse, bizimle temasa geçebilirsiniz.

Bir sorum var...

Seçeneklere göz at:

Site haritasına göre ara

Sevdiğiniz web sitelerinden alıştığınız gibi, site haritası üzerinden aramayı mı tercih ediyorsunuz? Hiç sorun değil. Site haritasını kullanarak, sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

08. Köy merkezine nasıl bina inşa edilir?

Köy merkezinize bir hammadde deposu ve tahıl ambarı inşa edebilirsiniz. Köy merkezinize gittiğinizde yapmanız gereken tek şeyin küçük bir köy gibi görünen butonlara tıklamanız olduğunu unutmayınız.

dorf2
Bu sizin köyünüzün merkezidir. Gördüğünüz gibi merkez binası siz oyuna başladığınızda otomatik olarak yerleştirilmiştir. Bakarsanız açık yeşil  çimenler üzerinde koyu yeşil daireler göreceksiniz. Bu alanlar size tahıl ambarı ve hammadde deposu gibi binalar kurma imkanı verir. İlk önce hammadde deposu inşaatı yoktur. Kırmızı daire olan yere tıklayınız.

buildinglist
Bu liste kurabileceğiniz binaların listesidir. Daha fazla bina kurmak istediğinizde bina kurma şartlarını yerine getirmeniz gerekir. Biz şimdi hammadde deposu kurma üzerine konsantre olalım.  Hammadde deposu inşaa edebilmek için gerekli kaynakların listesini görebilirsiniz.  Eğer yeterli kaynağınız yoksa sadece bir saat bekleyin ve hammdde deposu altındaki yeşil butona  "x seviyesine yükselt" tıklayınız.

Sayfanın en altına bakınız, tarlada olduğu gibi bir hammadde deposu inşaatı başlayacaktır. Tamamlanması 32 dk sürer. Bu süre içinde biraz nefes alabilir, TV izleyebilir, cips yiyebilir ve yarım saat içinde geri dönebilirsiniz.

(otuzüç dakika ve yirmi saniye sonra)

Woo, keyifli bir mola mıydı? Keyif aldığına eminim. Herneyse, şimdi bir hammadde deposu tamamladınız ve bir tahıl ambarı kurabilirsiniz. O mavi daireyi hatırlıyor musun?  Oraya niçinm kurmadık? Tahıl ambarının altındaki yeşil butona "seviye x'e yükselt" butonuna tıklayınız. Şimdi, ırkınız Romalı ise her alandan birer tane yükseltmenin iyi bir fikir olacağını düşünüyorum ama değilse bunu bitirmek için sadece 25 dakika bekleyin ve sonra üretim alanlarından birer tane inşaa edeceksiniz.


(Birkaç dakika sonra, binanız bittikten sonra)

Her kaynağın seviyesini 1 e yükselttiğinizde üretimlerinizin genel olarak şöyle görünecektir:

Üretim:
Odun: 11 per hour
Tuğla: 11 per hour
Demir: 11 per hour
Tahıl: 4 per hour


Farkttettiyseniz köyünüzün nüfusu arttıkça tahıl üretimi azalmaktadır. Köy nüfusu arttıkça tahıl tüketimi fazlalaşır, bu sebepten tahıl üretimini diğer kaynaklarla aynı tutmanız gerekir.Sorunuzun cevabi tatmin edici oldu mu?

Evet   Normal   Hayır