Travian Cevaplar

Sorunuz ile başlayalım

Cevap veren sorulara göre ara

Sorunuzun cevabını bulabilmek için, ilk önce ana kategoriyi ve ardından da sayfanın alt kısmında cevap çıkana kadar, alt kategorileri seçiniz. Eğer istediğiniz cevap bu değilse, bizimle temasa geçebilirsiniz.

Bir sorum var...

Seçeneklere göz at:

Site haritasına göre ara

Sevdiğiniz web sitelerinden alıştığınız gibi, site haritası üzerinden aramayı mı tercih ediyorsunuz? Hiç sorun değil. Site haritasını kullanarak, sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Kahramanıma nesneleri nasıl donatabilirim?

equip item

Kahramanının çeşitli itemları nasıl uygun hale gelir  hadi buna bakalım.Göz önünde bulundurulması gereken lk sey itemlar iki kategoride inceleyeceeğiz.

  • Ekipmanlar
  • Tükenebilen nesneler

Çalışmak için itemler kahramanının üzerinde hazır hale getirilecek.Ekipmanlar ve tükenebilen malzemeleri arasında ki genel fark vardır: Ekipmanlar süresiz olarak kahramanına bonuslar sağlar,tükenebilen malzemeler ise tek seferlik kullanımı vardır ve biter.
Kahramanının aldığı zararları düsürecek birçok malzeme var ve zamanı geri döndürecek ve genel kafile hareketini saglayack malzemeler de var. Bu nesneleri çalıştırmak için kahramanın uygun hale getirilrecek. Eğer kahramanını backpackte depolanırsa onlar kahramanına etki etmeyecek.
Malzemeler birçok nesne olduğunu yansıtıyor eğer sen ''Her bir nesne nasıl uygun hale getilir tek tek açıklasaydın'' diye düşünüyorsan (Cevaplar burada bütün nesnelerin listesi) çok uzun bir liste var olurdu. Fakat nesnelerei uygun hale getirmek zor değil. Hepsi çoktan kategorize edildi, hem açık arttırmada hem de maceralarda nesne olarak. (sağ el için, sol el için, ayakkabılar hepsi çoktan kategorize edildi). Örneğin kahraman sistemi uygun olmayan yere sağ el nesnesini koymana izin vermeyecek. Böylece gercekten hata yapabilme şansın olmayacak. ^^

 here), equip item

Resmin de üzerinde gördüğün gibi fare nesnenin üzerine götürdüğün zaman nesnenin etkisi görünüyor. Kahramanının deposunda herhangi bir nesneyi uygun hale getirmek için sadece nesnenin üzerine tıkla ve kahramanının üzerinde uygun yeri tara. Zaten yanlış yeri kahramanının üzereinde tarayamayacaksın.Ek olarak sen malzemelere ayrı ayrı tıkladığında uygun yer öne çıkacak. (resmin üzerinde görebilirsin) uygun hale getirmek istemediğin zaman da aynı işlemi tekrarla.(Yani önceden kahramana verdiğin nesneyi kahramanın üzerinde tıklayarak nesneyi listeye geri götürebilirsin,unutulmaması gereken bir şey vardır merhem kullanıldığı zaman geri getirilemez)

Şimdi tükenebilir malzemelerin fonksiyonu göz atalım biraz farklı. Tükenebilir nesneler tüketilir veya harcanır. Bunun anlamı sana bir bonus zaman verilir veya senin ihtiyacın olduğu zaman o bonusları alırsın. Nesneler örneğin bandaj, merhem vs. Bu nesneler istif edilebilirler yani algığın nesneleri yığıbileceksin. Böylece örneğin 500 merheme sahip olabilirsin.
Buna ilevaten kahramanının getirebildigi istiflenebilir nesnelerde limit yok. Bunun anlamı getirme(bringing)/ uygun hale getirme(equipping) arasında hiçbir fark yok. Örnegin sadece bir merhem veya 500 bringing /equipping veya daha fazlası.Önce bu nesneler kullanılır, kullanılan taraftan bir miktar item görünmeyecek bunun anlamı onlar tüketildi. Tümnesneleri çalıştırmak için onların uygun hale getirilmeye ihtiyaçları var. Sadece onlar sahip olman kahramanının deposunu çalıştırmayacak veya sonuç almayacak. Kahramanının üzerinde  bir yer var bütün tükenebilir nesnelerin gittiği o küçük bir kutu kahramanının solunda (sana göre sağında) kahramanının ayaklarının yanında yer alır.Yanlış yeri taramaya izin verilmeyecek unutma.

equip item

Hatırla, bandajları, merhemleri vs. kullanabilmen için onları önce uygun hale getirmelisin. (Kahramanın solunda bulunan kücük kutucuğa koyarak aktifleştirebilirsin) Onlara ihtiyaç duyarsan, saldırı veya savunmadan önce herhangi bir zamanda aktif hale getirebilirsin.


Sorunuzun cevabi tatmin edici oldu mu?

Evet   Normal   Hayır