Travian Cevaplar

Sorunuz ile başlayalım

Cevap veren sorulara göre ara

Sorunuzun cevabını bulabilmek için, ilk önce ana kategoriyi ve ardından da sayfanın alt kısmında cevap çıkana kadar, alt kategorileri seçiniz. Eğer istediğiniz cevap bu değilse, bizimle temasa geçebilirsiniz.

Bir sorum var...

Seçeneklere göz at:

Site haritasına göre ara

Sevdiğiniz web sitelerinden alıştığınız gibi, site haritası üzerinden aramayı mı tercih ediyorsunuz? Hiç sorun değil. Site haritasını kullanarak, sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

05.Köy planı,köy merkezi ve harita

beginner


Üstteki resim köyümüze genel bakıştır.Hammadde alanlarının bulunduğu yer üretiminizi arttırmak için geliştirilebilir. Başlangıçta bu alanların seviyeleri sıfırdır ve sizin temel geliştirmelerinizi yapmanıza yetecek hammaddeyi üretirler Başlamadan önce, genel bakış ve hammadde alanları hakkında daha fazla bilgi edinelim.

Kutu 1: Bu alan şu anda köyünüzde bulunan hammaddeleri ve depolarınızın size sağladı maksimum saklama kapasitesini gösteren alandır.Depo kapasitesinden daha fazla hammaddeye sahip olamazsınız ve üretimlerin bu sınırı geçmesine izin verilmez çünkü herhangi bir taşma hammadde israfına sebep olacaktır.Taşma konusunda güvenli olursanız, sayıların altındaki küçük çubuklar yeşil renkte olur, ancak hammaddeleriniz tükenmeye başladığında kırmızı olur.Her bir kaynağa tıkladığınızda üretim özetini içeren özel bir sayfa görüntülenir.

Sağa doğru, üzerinde kırmızı bir çarpı olan buğdaydan oluşan küçük bir simge var.Buna serbest tahıl denir.Serbest tahıl bir bina veya üretim alanı oluşturmak veya yükseltmek için mevcut olan üretimdir.Daha fazla bilgi edinmek için, ücretsiz ürün hakkında daha fazla bilgi edinmelisiniz.

Kutu 2: Bu kutu, tüm üretim alanlarına genel bakıştır.Köyünüz büyüdükçe, üretimi artırmak için bu alanları yükseltmeniz gerekir.Şu anda, oldukça düşük seviyelerde ve siz inşa etmeye başlayana kadar bu seviyelerde kalacak.Hatırlamak gerekirse bu alanlar, güçlü bir ekonomi kurmanın temel yoludur.Hiçbir köy onlarsız çalışamaz. Travian'da üretilecek dört kaynak var: tahıl, odun, demir ve tuğla.Dördü de önemlidir, ancak tahıl köyünüzde her zaman bol miktarda bulundurmanız gereken bir kaynaktır, çünkü köyünüzde daha çok insan ve askere ihtiyacınız olacak.Ayrıca, bazı kaynaklar bazı ırklar için daha değerlidir. Örneğin Galyalılar çok fazla tuğlaya ihtiyaç duyarlar.Romalılar demire ihtiyaç duyarlar.Cermenlere ise bol miktarda odun gerekir.

Kutu 3: Bu alan asker hareketini gösterir.Yolda gelen veya giden askerler varsa onları buradan görebilirsiniz.Köyünüze gelen casus saldırılarının buradan görünmediğini unutmayın.Casuslar sadece gözetlemeden sonra görünebilirler.

Kutu 4: Bu alan, köyünüzün şu anda bir saat içinde ürettiği hammadde miktarını gösterir.

Kutu 5: Bu düğme, altın karşılığında elde edilebilecek ekstra bonus üretime ulaşmanızı sağlar.

Kutu 6: Köyünüzde bulunan askerlerlerinizin sayısını buradan görebilirsiniz.

beginner


Köy merkezi: Burada binalarinizi kurabilir ve geliştirebilirsiniz. Başlangıçta merkez binası kurulmuş olur (1.Seviye), bu bina en önemli binalardan biridir ve diğer binalari kurmak / yıkmak için gereklidir. Bazı binalar her alanda kurulamadığı için resimde bu alanları renklendirdik:

1. (Red): Seçtiğiniz irka göre köyünüzün etrafına çit / toprak siper veya sur kurabilirsiniz.

2. (Orange): Bu alana sadece askeri üs kurulabilir. Askeri üsten askerlerinizi saldırılara gönderebilirsiniz. Binanın seviyesini artırdıkça mancınıklarınız daha fazla hedef seçebilir ve bu bina farklı başka binalar için ön koşuldur.

Küçük artı düğmesine (yukarıda gösterilen resmin sol üst köşesinde görebilirsiniz) tıklandığında, köy içindeki binalarınızın seviyelerinizi gördüğünüz dairenin etrafı renklenir.Bu renkler bina seviyesini yükseltmek için tüm şartların uygun olduğunu ,binayı seviyesini yükseltmek için yeterli hammadde olmadığını,binanın son seviye olduğunu,seviye basmak için ilk önce tahıl üretiminizi arttırmanız gerektiğini veya depo kapasitenizin binanın bir sonraki seviyesini basmak için gereken hammadde miktarından az olduğunu gösterir.
Bunların görüntülenmesini istemiyorsanız, yerindeki eksi düğmesine tıklayın.

map


Harita: Bu haritanin ortasında bulunan sarı ekranlı köy sizin köyünüz ve etrafınızda bulunan turuncu ekranlı köyler komşularınızın köyleridir. Mavi ekranlı köyler sizle aynı birlikte bulunan köyler, yeşil ekranlı köyler sizin birliğinizin birleşmesinde bulunan köyler olur. Fareniz ile bir köy üstünde gezdiğinizde bu köy hakkında bilgiler görebilirsiniz ( Oyuncu ismi, köy ismi, nüfus, köy koordinatları ve birlik ismi ). Bir köyün üstüne tıkladığınızda bu köy hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. 

1 numara ile gösterilen kırmızı daire içindeki alana boş vaha denir.Ele geçirdiğinizde köyünüze ekstra üretim kazandıran bu vahalarda yabani hayvanlar bulunur.Haritanızdaki vahalar hakkında daha fazla bilgi almak için vahanın üzerine tıklamanız yeterlidir.Eğer kahraman kışlanız seviye 10 ise vahaya tıkladığınızda "Vahayı Fethet" gibi bir seçeneğinde çıktığını görürsünüz.Tabi kahraman kışlasını seviye 10 yapmak oyunun ilk günleri biraz zaman alacaktır.(En az 1 hafta)

Geriye kalan alanlar ise "terk edilmiş bölge" olarak adlandırılır.Bu alanlarla ilgili yapabileceğiniz pek bir şey yoktur.Eğer köşk veya sarayı 10. seviyeye getirirseniz 3 göçmen yetiştirip bu alanlara yerleşebilirsiniz.

1 numara ile gösterilen kırmızı daire içindeki alan ise sizin haritada istediğiniz koordinata gitmenizi sağlar.

Harita ve tüm seçenekler hakkında çok daha fazla bilgi vardır. Harita hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz.


Sorunuzun cevabi tatmin edici oldu mu?

Evet   Normal   Hayır