Travian Cevaplar

Sorunuz ile başlayalım

Cevap veren sorulara göre ara

Sorunuzun cevabını bulabilmek için, ilk önce ana kategoriyi ve ardından da sayfanın alt kısmında cevap çıkana kadar, alt kategorileri seçiniz. Eğer istediğiniz cevap bu değilse, bizimle temasa geçebilirsiniz.

Bir sorum var...

Seçeneklere göz at:

Site haritasına göre ara

Sevdiğiniz web sitelerinden alıştığınız gibi, site haritası üzerinden aramayı mı tercih ediyorsunuz? Hiç sorun değil. Site haritasını kullanarak, sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Binalar - Askeriye- Genel

Askeriye

Traviandaki askeri binalar asker yetiştimek ve bunları kullanmakla ilgili olan binalardır.Fazla sayıda askeri bina bulunmaktadır.Bu binalar aşağıda kategorize edilerek listelenmiştir.

Yetiştirme - Kışla, Ahır ve Tamirhane
Bu binalarda askeri birlikler yetiştirilir.Farklı asker türlerini yetiştirmek için farklı binalar bulunmaktadır.

  • Piyade birlikler yetiştirmek için Kışla,
  • Süvari birlikler yetiştirmek için Ahır,
  • Kuşatma araçları yetiştirmek için Tamirhane kullanılır.

Gelişmiş Yetiştirme - Büyük Kışla ve Büyük Ahır
Bir süre sonra hammadde üretiminiz asker yetiştirmek için sizi daha fazla desteklerken binalardaki asker yetiştirme hızı sizi sınırlamaya başlayacaktır.Bu durumda Büyük Kışlanın  ve Büyük Ahır kurmayı göz önünde bulundurmalısınız.Büyük Ahır ve Büyük Kışlanın tek farkı yetiştime masrafları normal ahır ve kışladan 3 kat daha fazladır.Çok pahalı olduğunu düşünebilirsiniz ancak gerçekten saldırı oyuncuları için bu 2 kat daha hızlı asker sahibi olmak demektir.   

Savunma - Tuzakçı, Sur, Toprak Siper ve Çit
Agresif oyunculara karşı her zaman savunma yapmanız gerekebilir.Her ırkın kendine özel suru ve bu surlarında farklı savunma değerleri vardır.Sur köydeki askeri birliklere savunma bonusu verir.Örneğin; Seviye 20 Roma Suru %80'e kadar savunma bonusu vermektedir.Ek olarak surlar köyün temel savunma değerini her seviyede artırır.Örneğin; Seviye 20 Roma Suru köyün temel savunma değerini 200'e kadar yükseltir.

  • Romalılar: Sur yüksek savunma bonusu verir ancak yıkılması kolaydır. 
  • Cermenler: Toprak Siper en düşük savunma bonusunu verir ama yıkılması en zor olan surdur.
  • Galyalılar: Çit savunma bonusu ve dayanıklılık bakımından orta derecede dengelidir.

Galya ırkı savunmada çite ek olarak tuzakçı binasına sahiptir.Bu bina maksimum kapasitede 400 tane tuzak hazırlayabilir.Köy saldırı aldığı zaman saldıran oyuncunun askerleri bu tuzaklara takılarak esir düşecektir.

Geliştirme&Araştırma - Akademi ve Zırh Dökümhanesi
Kışlanızda yeni bir asker türü yetiştirebilmeniz için öncelikle bu asker türünü akademide araştırmanız gerekir.Yetiştirdiğiniz askerlerin daha güçlü olmalarını isteyebilirsiniz.Bunun için askerlerinizi zırh dökümhanesinde geliştirebilirsiniz.Zırh Dökümhanesi askerlerinizin saldırı ve savunma güçlerini artırır.

Özel - Kahraman Kışlası ve Askeri Üs
Askeri Üs hemen hemen tüm askeri binaların kurulması için gereklidir.Askeri Üs yalnızca Merkez Binası'nın hemen altındaki kavisli yapı alanında kurulabilir.Kahraman Kışlası'nda terk edilmiş vahaları kahramanınız ile ele geçirebilirsiniz.


Sorunuzun cevabi tatmin edici oldu mu?

Evet   Normal   Hayır