Travian Cevaplar

Sorunuz ile başlayalım

Cevap veren sorulara göre ara

Sorunuzun cevabını bulabilmek için, ilk önce ana kategoriyi ve ardından da sayfanın alt kısmında cevap çıkana kadar, alt kategorileri seçiniz. Eğer istediğiniz cevap bu değilse, bizimle temasa geçebilirsiniz.

Bir sorum var...

Seçeneklere göz at:

Site haritasına göre ara

Sevdiğiniz web sitelerinden alıştığınız gibi, site haritası üzerinden aramayı mı tercih ediyorsunuz? Hiç sorun değil. Site haritasını kullanarak, sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Binalar - Altyapı - Genel

Altyapı

Altyapı binalarının tümü askeri binalar ile ilgisi olmayan binalardır. Altyapı binaları aşağıda kısaca açıklanmıştır.

Belediye
Festivaller belediye binasında düzenlenir.Belediye seviye 1 de küçük festival, seviye 10 da büyük festival düzenleyebilirsiniz.Festivaller kültür puanı kazandırır ve Büyük Festival köy fethetmenizde size yardımcı olur. 

Taşçı
Taş ustaları taşçı binasında yaşarlar ve binalarınızı mancınık yıkımlarına karşı daha sağlam şekilde inşaa ederler.Bu bina yalnızca başkent olan köyde kurulabilir.

Hazine
Hazine, tılsım veya Dünya Harikası inşa planına sahip olmak için gereklidir.

Dünya Harikası
WW veya WoW olarak da bilinen Dünya Harikası, Travian'da bir oyun dünyasını kazanmak için gereklidir. Dünya Harikasını seviye 100'e yükselten ilk birlik bu oyun dünyasını kazanır.

Merkez Binası
Merkez binası, bilinen kısaltması MB, Traviandaki en önemli binadır.Neredeyse bütün binaların kurulmasında Merkez Binasının belirli seviyelerde olması gerekir.Ayrıca merkez binası geliştirildikçe üretim alanlarının ve binaların seviyelerini geliştirmek için gereken inşa süreleri de o kadar kısalmaktadır.Seviye 10'dan itibaren istemediğiniz binaları merkez binası sayesinde yıkabilirsiniz.

Sığınak
Sığınak, gelen saldırılara karşı hammadde kaynaklarını saklamak için gereklidir.Özellikle oyunun ilk aşamalarında sizden daha güçlü rakiplere karşı etkili bir savunma yapmak için yeterli savunma askeriniz olmadığında kullanışlıdır.

Yayılım Yapmak - Saray ve Köşk
İlk köyünüz yeterince geliştikten sonra yeni bir köy sahibi olmanız gerekecektir.Göçmenleri yeni bir köy kurmak için görevlendirebilirsiniz.Göçmenleri saray seviye 10, 15 ve 20 veya köşk seviye 10 ve 20 olduğu zaman yeni köy sahibi(yayılım yapmak) olmak için yetiştirebilirsini

Ticaret - Pazar ve Ticari Merkez
Aktif bir oyun oynuyorsanız hammaddeleriniz dengesiz bir dağılıma sahip olacaktır.Bu sorunu çözmek için pazardan diğer oyuncular ile hammadde takası yapabilirsiniz.Belirli bir zaman sonra taşıma kapasitesi daha yüksek olan satıcılara ihtiyaç duyacaksınız.Bu satıcılara sahip olabilmeniz için ticari merkez kurmanız gerekmektedir.

Elçilik
Elçilik diplomatik ilişkilerin düzenlendiği yapıdır.Bu yapı sizin bir birliğe katılmanızı ya da bir birlik kurmanızı sağlar.Elçilik seviye 1 iken birlik lideri tarafından yapılan davet ile herhangi bir birliğe katılabilir, seviye 3 iken kendi birliğinizi kurabilirsiniz.


Sorunuzun cevabi tatmin edici oldu mu?

Evet   Normal   Hayır