Travian Cevaplar

Sorunuz ile başlayalım

Cevap veren sorulara göre ara

Sorunuzun cevabını bulabilmek için, ilk önce ana kategoriyi ve ardından da sayfanın alt kısmında cevap çıkana kadar, alt kategorileri seçiniz. Eğer istediğiniz cevap bu değilse, bizimle temasa geçebilirsiniz.

Bir sorum var...

Seçeneklere göz at:

Site haritasına göre ara

Sevdiğiniz web sitelerinden alıştığınız gibi, site haritası üzerinden aramayı mı tercih ediyorsunuz? Hiç sorun değil. Site haritasını kullanarak, sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Birlik forumu nasıl kurulur?

Birlik Forumu

Travianda yeni bir birlik forumu Şubat 2008 yılında uygulanmaya başlamıştır. Bu yeni forum genel yardım panoları, birleşim panoları, birlik panoları ve kapalı panoları destekler.  Tüm bu kategorileri oluşturmak için küçük öğreticiler bulunmaktadır. 

Başlangıç
Birlik forumu yapmaya başlamak için birlik menünüzdeki " forum" sekmesinden new forum butonuna tıklamalısınız. Bu butona tıkladıktan sonra yeni bir forum yapmak için bir menü göreceksiniz.  Daha önce de söylendiğimiz gibi  bu forumları dört çeşit eklemeniz mümkündür. Hepsi aşağıda anlatılmıştır.

 • Genele açık forum

  Bu forum oyundaki herkes tarafından okunabilir ancak yalnızca birlik üyeleri tarafından ilan edilebilir. Bu forum yönetim kurulu uygulamaları, duyurular ve daha fazlası için kullanılabilir.
  Public board

 • Diplomatik birleşme forumu

  Bu pano birlikler ve yan birlikleri içindir. Yeni bir pano yapabilmek için bir menü göreceksiniz, diğer birliklerin okumaları ve yazabilmeleri için bu menüden birlikleri foruma eklemeniz gereklidir. Bu birlik kimliği ya da etiketi ile yapılabilir. Sizin birliğiniz forumu her zaman kullanabilir, eklemeye gerek yoktur.   '+'  ikonuna tıkladığınızda ekstra bir öğe listesi oluşturur ve birlikleri ekleyebilirsiniz.
  Confederation board

 • Birlik forumu

  Birlik forumu oluşturmak oldukça basittir ve sadece kendi birlik üyelerinizin görebildiği forumdur. Yapmanız gereken tek şey forum ismi ve açıklama eklemektir. Bu pano sadece birlik üyeleri tarafından görülebilir ve mesaj yazılabilir.
  Alliance board

 • Kapalı Forum

  Bu tip forum konfederasyon forumu gibi çalışır. Sadece listeye eklenen oyuncular tarafından görülebilir. Oyuncu ismi ya da kimliği eklenir. Forum admin(ler) tarafından oyuncu eklenir ve bu oyuncular görebilir. Yine "+" simgesine tıklayarak ekleme yapabilrisiniz.
  Closed board

Sonuçlar
Aşağıdaki örnekler yukarıda anlatılan adımları izledikten sonra ortaya çıkan görüntülerdir. Burada forum alanları işaretlenir.  Kırmızı alan herkes tarafından okunabilir ancak sadece birlik üyeleri tarafından yazılabilir.  Mavi alan sadece forum üyeleri tarafından görülebilir.  Yeşil alan birlik üyeleri tarafından görülebilir ve yazılabilir.  Son olarak sarı alan kapalı forumu temsil eder ve sadece listeye eklenmiş oyuncular tarafından görülebilir.
The final forum


   edit simgesine tıkladığınızda forumu düzenlemek için küçük menüler şeklinde  düzenleme butonları açılacaktır. Bu küçük menülere tıklayıp ne olduğunu görebilirsiniz.

BBCode
Yeni forum sadece BBCode ları kabul eder. Listesi aşağıdadır.

 • [b]Bold[/b]
 • [u]Underlined[/u]
 • [i]Italic[/i]
 • [color=red]Red text[/color]
 • [quote]Quote block[/quote] OR [quote=Player name]Quote block with 'written by' box[/quote]
 • [list] [*]list item [*]list item [/list]
 • [village=(x-coord|y-coord)] or [village=x-coord|y-coord] or [village=mapid] gives a link to the village overview There are currently some problems with this entity
 • [player=uid] gives a link to the specified player profile There are currently some problems with this entity
 • [alliance=aid] gives a link to the specified alliance profile There are currently some problems with this entity
 • [Legionnaire] Lejyoner simgesi. Bu sadece harf içerir ve doğru yazılması gereklidir. Yazıyı doğru kullandığınızdan emin olun, doğru yazımı için oyun içi talimatlarına bakabilirsiniz.

 .com forumları için sadece yukarıdaki forumlar geçerlidir.  Diğer dillerde kullanmak için kullandığınız dilin tagını eklemeniz gereklidir. Örneğin  [köy=] için Almanca [dorf=].
 [color=] etiketi şu değerleri alabilir: 'aqua', 'black', 'blue', 'fuchsia', 'gray', 'green', 'lime', 'maroon', 'navy', 'olive', 'purple', 'red', 'silver', 'teal', 'white', 'yellow' as well as process colour values in hexadecimal writing-wise as for example *00F or *0000FF (for blue).

Alternatif olarak metin alanının üst kısmındaki butonları kullanabilirsiniz:
BBCode

Sorunlar?

Error message
Sorunu çözebilmek için birlik seçeneğindeki "foruma link" bağlantısını siliniz.


Sorunuzun cevabi tatmin edici oldu mu?

Evet   Normal   Hayır