Travian Cevaplar

Sorunuz ile başlayalım

Cevap veren sorulara göre ara

Sorunuzun cevabını bulabilmek için, ilk önce ana kategoriyi ve ardından da sayfanın alt kısmında cevap çıkana kadar, alt kategorileri seçiniz. Eğer istediğiniz cevap bu değilse, bizimle temasa geçebilirsiniz.

Bir sorum var...

Seçeneklere göz at:

Site haritasına göre ara

Sevdiğiniz web sitelerinden alıştığınız gibi, site haritası üzerinden aramayı mı tercih ediyorsunuz? Hiç sorun değil. Site haritasını kullanarak, sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

03.Nasıl kayıt olup hesabıma giriş yapabilirim?

Travian oynamaya başlamak istediğine karar mı erdin? Harika! Ama önce bir hesap açmalısınız. Kayıt olmak kolaydır ve hepsinden önemlisi ücretsizdir!

Kayıt olmaya başlamak için, Travian ana sayfasındaki kayıt bağlantılarından birine tıklamanız ve ardından kayıt olmak için bir sunucu seçmeniz gerekir. Listenin en üstündeki sunucu en yenisi olacaktır ve bu nedenle başlamanız için önerilen sunucudur. Kayıt olmak için bir sunucu seçtikten sonra, aşağıdakine benzer bir şekilde görünecek olan kayıt sayfasına yönlendirileceksiniz:

RegAndLogin1

Adımları etiketledim çünkü şimdi hesabınızı nasıl kaydedeceğiniz konusunda sizinle konuşacağım! Hazır mısın?

ADIM 1: Hesabınız için bir isim bulun! Bu ad, hesabınızı tanımlamak için kullanılacak ve oyun içindeki diğer tüm oyuncular tarafından görülebilecektir. Yaratıcı bir şey ile gelip; Hesap adınız oyun kurallarını ihlal etmediği sürece temel olarak herhangi bir şey olabilir. Bunu gerçek adın yapmamalısın. Hesap adınızın uzunluğu en az 3 karakter olmalıdır.

ADIM 2: Hesabınız için geçerli bir e-posta adresi girin. Bir hesap için e-posta adresinin sahibi, hesabın gerçek sahibi olarak kabul edilir; hesap üzerinde tam kontrole sahiptir. Bir e-posta adresiniz yoksa, Windows Live (Hotmail), Yahoo! ve Gmail'den ücretsiz olarak bir tane hesap edinebilirsiniz. Her e-posta adresi her sunucuda yalnızca bir kez hesap kaydedebilmek üzere kullanılır. (sunucu başına birden fazla hesaba sahip olmanız yasaktır!).

ADIM 3: Hesabınız için bir şifre oluşturun. Hesabınız için kolayca tahmin edilemeyecek güvenli bir şifre seçmelisiniz. Güvenli bir parola çok kısa olmamalıdır (en az 4 karakter uzunluğunda olması gerekir) ve sayıları, diğer simgeleri ve büyük harfleri (parolalar büyük / küçük harf duyarlıdır) içermelidir. Parolanızı güvende tutmaktan siz sorumlusunuz!

ADIM 4: Güvenlik nedeniyle, resmin altındaki kutuda gösterilen captcha'yı yazmanız gerekir. Gösterilen resmi okuyamamanız durumunda yeni bir tane isteyebilirsiniz.

ADIM 5: Travian oynayabilmeniz için şartlar ve koşullar, gizlilik politikası ve oyun kurallarını kabul etmeniz gerekir. Onları okumasanız bile, yasal olarak bağlı kalırsınız. En azından oyun kurallarını okumak çok önemlidir. Ek olarak, bu adımda, zaman zaman e-posta adresinize gönderilecek ilginç (oyunla ilgili) haberler ve oyunla ilgili bilgiler için kaydolmayı da seçebilirsiniz.

Bir sonraki adıma geçmeden önce kayıt formunuz benimkine benzemelidir:

RegAndLogin2

ADIM 6: Kayıt formunu doldurduktan sonra Kayıt ol butonuna tıklayabilirsiniz! Bu butona basmadan önce herhangi bir hata yapmadığınızdan emin olmak için formunuzu iki kez kontrol edin!


Kayıt düğmesine tıkladıktan sonra aşağıdaki sayfaya yönlendirilirsiniz:

RegAndLogin3

Gördüğünüz gibi, hesabınıza giriş yapmadan önce gereken etkinleştirme kodunu içeren bir e-posta adresinize gönderiliyor / gönderildi. Şimdi e-postalanızı kontrol etmek için iyi bir zaman!

Bazen hesabınızı etkinleştirirken sorun olabilir ve bir nedenden dolayı bir e-posta alamayabilirsiniz. İşte bunun neden olabileceği bazı olası durumlar:

  • E-postanın, e-posta adresinize gönderilmesi bazen biraz zaman alabilir.Lütfen sabırlı olun.
  • E-posta adresinizi kayıt formuna yazarken hata yaptınız.
  • E-posta, sağlayıcınız tarafından otomatik olarak önemsiz veya spam e-posta klasörünüze taşınmış olabilir. Önemsiz / spam klasörünüzü kontrol ettiğinizden emin olun. E-posta admin@travian.com adresinden gönderilecektir.

Beklediniz ve beklediniz ancak yine de kayıt e-postanızı almadıysanız (önemsiz / spam klasörünüzü kontrol ettiyseniz), ardından "E-posta alınmadı mı?" (tekrar gönderilmesini isteyin) veya "E-posta adresi değiştirilsin mi?" (e-posta adresini başka bir adresle değiştirmek için; daha sonra etkinleştirme e-postası yeniden yeni e-posta adresine gönderilir).

E-postayı bulup açtıktan sonra, kayıt ayrıntılarınızı ve en önemlisi hesabınız için etkinleştirme bağlantısını içerdiğini görebilirsiniz. E-postadaki aktivasyon bağlantısına tıklayın veya hesabınızı etkinleştirmek için aktivasyon kodunu daha önce bulunduğunuz aktivasyon sayfasına kendiniz yazın!

Hesabınızı kaydettikten hemen sonra hesabınıza giriş yapmış olacaksınız. Hesabınıza ilk giriş yaptığınızda, oynamak istediğiniz ırkı seçmeniz istenecektir (Romalılar, Cermenler veya Galyalılar):

RegAndLogin4

Her ırkın bu sayfada görebileceğiniz kendi avantajları ve dezavantajları olduğu için bu çok önemlidir. Galyalılar, savunmaya odaklı olmaları ve artan sığınak kapasiteleri nedeniyle yeni oyuncular için önerilen ırklardandır.(bunun için daha sonra endişelenirsiniz). Bu ırkın temsilcisine tıklayarak üç ırktan birini seçin ve ardından, Bir ırk seç butonuna tıklayın.

Şimdi aşağıdaki sayfaya geleceksiniz:

RegAndLogin5

Bu sayfada, haritanın hangi bölgesinde başlamak istediğinizi seçebilirsiniz. Yeni bir oyuncu olduğunuzda nereden başlayacağınız önemli değil, bu, arkadaşlarıyla aynı alanda olmak isteyen oyuncular için daha fazla önem taşımaktadır.Haritadaki dört bölgeden birine tıklayarak veya açılır menüden seçerek başlangıç köyünüzü seçin ve ardından köy oluştur butonuna tıklayın.


İşte bu, şimdi oynamaya başlayabilirsiniz!


Hesabınıza daha sonra giriş yapmak için, Travian ana sayfasından giriş sayfasına ulaşabilirsiniz. Travian ana sayfasında, sayfanın sağ üst köşesindeki Giriş butonunu göreceksiniz. Tıkladığınızda, giriş yapmak için kayıt olduğunuz sunucuyu seçmeniz gerekecektir. Giriş sayfasında hesap adınızı veya e-posta adresinizi ve şifrenizi girerek giriş yapabilirsiniz. Giriş sayfasına daha kolay erişmek için tarayıcınızın sık kullanılanlar kısmına eklemenizi öneririz!


Sorunuzun cevabi tatmin edici oldu mu?

Evet   Normal   Hayır