Travian Cevaplar

Sorunuz ile başlayalım

Cevap veren sorulara göre ara

Sorunuzun cevabını bulabilmek için, ilk önce ana kategoriyi ve ardından da sayfanın alt kısmında cevap çıkana kadar, alt kategorileri seçiniz. Eğer istediğiniz cevap bu değilse, bizimle temasa geçebilirsiniz.

Bir sorum var...

Seçeneklere göz at:

Site haritasına göre ara

Sevdiğiniz web sitelerinden alıştığınız gibi, site haritası üzerinden aramayı mı tercih ediyorsunuz? Hiç sorun değil. Site haritasını kullanarak, sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Tahıl Sıkıntısı

Pek çok oyuncunun oyunda karşılaştığı ilk problemlerden biri hammaddeleri (üretim, harcama vs.) dengelemektir. Bu konuda ilk öne çıkan hammadde de genellikle tahıl üretimi olur. Üretim miktarlarınızı gösteren  bölüme göz attığınızda, sıklıkla şunu görürsünüz: Crop Tahıl: 2 adet

Pek çok bina, hammadde alanı ve asker; saatlik olarak, belli bir miktarda tahıl tüketirler. Bu bina ve askerlerin saatlik tükettikleri tahıl miktarı, bunları üreteceğiniz menüde Cropusage ikonuyla belirtilmektedir.
Örneğin, 1. seviye orman kurmak için:
lumber 40 clay 100 iron 50 crop 60 cropusage 2  gerekir.

Ekranın üst kısmında mevcut kaynak depolarınızı ve ürün tüketiminizi görebilirsiniz:

Tahıl üretimini arttırmak için, üretim alanlarınızın olduğu sayfada tarla seviyesini yükseltebilir, değirmen veya ekmek fırını kurabilirsiniz . Hammadde alanını geliştirebilmeniz için bu hammaddelerin deponuzda olması gerekir. Sarı hammadde alanına tıkladığınızda seviye bir tarla kurabilmek için 20 tahıl harcamanız gerektiği dikkatinizi çekecektir.

Eksi tahıl üretimi ve etkileri

Eğer ürettiğiniz tahıldan, asker ve nufusunuzu beslemeniz gereken tahıl miktarı daha fazla olursa, tahıl üretiminiz eksiye düşer. Bu, köydeki askerlerinizin tahıl ambarınızı boşaltacağı anlamına gelir. Eğer köyün sahibi ambarı sıfırlanmadan doldurmazsa askerler yavaşça açlıktan ölmeye başlayacaklardır. Tahıl üretimi sıfıra ulaştığında ise açlıktan ölümler de duracaktır.

Hazır tahıl nedir?

Bu, bir bina veya kaynak alanı inşa etmek veya yükseltmek için mevcut olan tahıl üretimidir, diğer binalar için hazır tahıl simgesine tıklamak (yukarıdaki resimde en sağda) size o köyün toplam değerlerini gösterir.

 •  Hazır tahıll, tahıl üretimi eksi nüfustur.
 • Vaha, değirmen ve ekmek fırınını içerir
 • Kahraman bonusunu veya plus tahıl üretim bonusunu içermez

Her bir köyün ayrıntılarını, aşağıda gösterildiği gibi ürün dengesi simgesinden görüntüleyebilirsiniz.

Tahıl kilidi nedir?

Tahıl üretimi ile binalar için gerekli olan ve hazır tahıl arasındaki farktır. Yeterli ürün üretiminiz yoksa, üretiminizi artırana kadar köyünüzün içinde inşa etmeniz engellenebilir.

Sınırlamalar ve İstisnalar

 • Her zaman bir tarla alanını yükseltebilirsiniz.
 • Tahıl değirmeni ve fırın hazır tahıl miktarını artıracaksa inşa edilebilir/geliştirilebilir.
 • Merkez bina seviyesi 1 her zaman inşa edilebilir.
 • Köydeki temel tahıl üretimi saatte 276 ise (6. seviye 6 adet tarla üretimi) ya da daha fazla ise ve hazır tahıl miktarı 0'dan azsa, Ana Bina, Depo ve Tahıl Ambarı inşa edilebilir / 10. seviyeye yükseltilebilir.
 • Dünya harikası buna dahil değildir ve her zaman seviyesi yükseltilebilir.
 • Hazır tahıl miktarını 1'in altına düşürecek olması halinde hiç bir şey inşa edilemez ve seviyesi yükseltilemez.
 • Hazır tahıl miktarını 1'in altına düşürecek olması halinde tahıl değirmeni ve fırın yok edilmez.(Bütün yıkımda olan işlemler bunda dahildir)
 • Kahraman puanları nasıl dağıtılırsa dağıtılsın, saatte 6 ürünlük temal tahıl üretimine sahiptir. Bu temel üretim hakraman ham madde üretimi ile aynı kuralları izler. Ancak hazır tahılı artırmaz.
 • Ölü bir kahraman hala saatte 6 tahıl üretir.
 • Bir kahraman yeniden canlandırıldığında, ham madde üretimi, tahıl tüketimiyle aynı zamanda başlar.
 • Diğer tüm binalar için, ancak tekrar pozitif bir toplam üretime sahipseniz (asker, kahraman üretimi, altın bonusu olmadan) inşaatlarına başlayabilirsiniz.

Sorunuzun cevabi tatmin edici oldu mu?

Evet   Normal   Hayır