Travian Cevaplar

Sorunuz ile başlayalım

Cevap veren sorulara göre ara

Sorunuzun cevabını bulabilmek için, ilk önce ana kategoriyi ve ardından da sayfanın alt kısmında cevap çıkana kadar, alt kategorileri seçiniz. Eğer istediğiniz cevap bu değilse, bizimle temasa geçebilirsiniz.

Bir sorum var...

Seçeneklere göz at:

Site haritasına göre ara

Sevdiğiniz web sitelerinden alıştığınız gibi, site haritası üzerinden aramayı mı tercih ediyorsunuz? Hiç sorun değil. Site haritasını kullanarak, sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Genel

Travian diğer oyuncularla dört farklı şekilde etkileşim imkanı sunar:

Saldırılar

Diğer oyunculara yasaklanmadıkları ve koruma süresi içinde olmadıkları sürece saldırabilirsiniz. 
Saldırı yapabilmeniz için, askerlere ve bir hedefe ihtiyacınız vardır. Bir hedef haritadan, istatistiklerden veya askeri üsten köyün bilgileri girilerek seçilebilir.  Normal saldırı ile yağma saldırı arasındaki fark, normal saldırıda askerler direkt çatışırken diğer saldırıda en az bir askerin geri dönme şansı olduğudur.

Destekler

Yasaklanmamış veya koruma süresi içinde olmayan bir oyuncuya destek göndererek savunmasını güçlendirebilirsiniz. Bunun için askerlere ve hedef köye ihtiyacınız vardır. Hedef köye istatistiklarden veya askeri üsten köyün bilgilerini girerek destek askerlerinizi gönderebilirsiniz. Masrafları destek gönderilen köy tarafından karşılanır.

Satıcı

Pazaryeri (önkoşulları:merkez binası seviye 3 [T3 için hammadde deposu seviye1 ve tahıl ambarı seviye1]) diğer oyuncuların köylerine hammadde gönderme olanağı tanır. Başka bir köy için hammadde gönderme veya onların tekliflerini kabul etme arasında bir seçim yapabilirsiniz (transfer kuralları aklınızda bulunsun!). Hammade alabilmek için pazaryerine gerek yoktur ancak gelen satıcıları görmeniz mümkün değildir.

Mesajlar

Sağ taraftaki mesaj sembolünden mesajlarınızı okuyabilir ve yazabilir, eğer plus hesap varsa mesajlarınızı arşive kaldırabilir ve not defterinizi düzenleyebilirsiniz. Alıcı kısmına diğer oyuncunun ismini ve konu kısmına da konuyu yazdıktan sonra "gönder" butonuna basarak mesajlarınızı gönderebilirsiniz. Eğer birlik içerisinde IGM yetkiniz varsa tüm birliğe toplu olarak alıcı kısmına  [ally] yazarak mesaj gönderebilirsiniz.


Sorunuzun cevabi tatmin edici oldu mu?

Evet   Normal   Hayır