Travian Cevaplar

Sorunuz ile başlayalım

Cevap veren sorulara göre ara

Sorunuzun cevabını bulabilmek için, ilk önce ana kategoriyi ve ardından da sayfanın alt kısmında cevap çıkana kadar, alt kategorileri seçiniz. Eğer istediğiniz cevap bu değilse, bizimle temasa geçebilirsiniz.

Bir sorum var...

Seçeneklere göz at:

Site haritasına göre ara

Sevdiğiniz web sitelerinden alıştığınız gibi, site haritası üzerinden aramayı mı tercih ediyorsunuz? Hiç sorun değil. Site haritasını kullanarak, sorularınızın cevabını bulabilirsiniz.

Köy Fethetmek

Ön Hazırlıklar

Getting an administrator (senator, chief, chieftain):
Köyde yönetici üretmek için öncelikle Akademi Seviye 20 olduğunda araştırmasını yapmak gerekir (Aynı zamanda Askeri Üs Cermenler için Seviye 5, Galya ve Romalılar için Seviye 10 olmalıdır.). Bunları yaptıktan sonra Saray veya Köşkten yönetici yapabilirsiniz. Yönetici ile birlikte aynı zamanda göçmen yapamazsınız. Yönetici yaptıktan sonra Göçmen yapmak için Saray veya Köşkteki bir sonraki gereksinimleri tamamlamanız lazım.

  • Senatör (Romalılar) ikna ediciliği diğerlerinden fazladır, saldırdığı köyün bağlılığını her saldırışında %20 ile %30 arasında bir oranda düşürür.
  • Reis (Cermenler) ucuzdur ve saldırdığı köyün bağlılığını her saldırışında %20 ile %25 arasında bir oranda düşürür.
  • Kabile Reisi(Elebaşı) (Galyalılar) diğerlerinden %25 daha hızlıdır, saldırdığı köyün bağlılığını her saldırışında %20 ile %25 arasında bir oranda düşürür..
  • Logades (Hunlar) yetiştirmesi çok ucuz bir yöneticidir ve şaşırtabilir. Vatan sevgisini 15% ila 30% arasında azaltır.
  • Eyalet Başkanı (Mısırlılar) yetiştirmesi çok pahalıdır ve vatan sevgisini 20% ila 25% arasında düşürür.

Not: Şehrin bağlılığı %0'a düştüğünde bunu yapan yönetici kaybolur ve yanında gelen askerlerde fethedilen koyde defansif güç olarak kalırlar.

Saldırı


Fethedilebilen Şehirler:
Sadece başkent olmayan şehirler fethedilebilir. Başkent fethedilemez.

Not: Bir şehri ancak şehirdeki saray yada köşkü yıktıktan sonra eğer yeterli kültür puanınız varsa fethedebilirsiniz.

Saldırı Dalgaları:
Köy fethetmek için dalgalar halinde saldırmanız iyi olur. Çünkü elinizdeki herşeyi köyü almak için göndermeniz akılsızca olur. Onun yerine ilk saldırı dalgası olarak karşı tarafın savunma askerlerini yok edecek bir birlik, ardından ikinci saldırı dalgası olarak mancınıkları gönderinki şehirdeki Köşk yada Sarayı yıkabilesiniz. Son olarakda kalan askerlerinizle beraber yöneticinizi gönderip şehri alırsınız.


Mesela 3000 Emperian, 60 mancınık ve 2 Senatörünüz var diyelim:
1. 2700 Emperian ı savunma hattını yok etmek için normal atak ile gönderin.
2. 150 Emperian ve mancınıkları saray veya köşkü yok etmesi için normal atakla yollayın. Eğer normal atakla yollamazsanız mancınıklar hedefi vuramazlar.
3. 150 Emperian ve Senatörü normal atak ile gönderin aksi taktirde Senatör işini yapamaz.

1. ve 3. adımları köyü alıncaya kadar tekrarlayın bir taraftanda saldırdığınız kişi saray yada köşkünü yeniden yapıyormu diye Gözetçilerinizle kontrol edin.

Not: Köyü fethettiğinizde ırka özel binalar (Toprak Siper, Sur, Çit, Tuzakçı gibi), saldıran aynı ırktan değil ise yok olur. Ayrıca eğer fethedilen köyün sahibi olduğu hesabın nüfusu sizden daha azsa, bu durumda fethedilen köydeki tüm bina seviyeleri 1 azalır.

Saldırıdan Sonra:

Mümkün olduğunca çabuk Saray veya Köşk seviyenizi yükselterek şehrin bağlılığını yükseltmeye çalışın. Örneğin 5 seviye bir Saray veya Köşk saatte %5 vatan sevgisi kazandırır. Ayrıca şehrin defans gücünüde mümkün olduğunca desteklerle artırın. Şehrin gözetlenmesini engellemek için Casus birliği bulundurmayı unutmayın.

Bilmeniz gereken diğer hususlar köyü fethetmeniz ile o köye ait tüm asker ve araştırmaların yok olacağıdır ve dikkat etmeniz gereken husus ise köyü almanızı sağlayan son saldırıda kullandığınız askerler fethettiğiniz köyde destek olarak kalacaktır.


Sorunuzun cevabi tatmin edici oldu mu?

Evet   Normal   Hayır